Dün gece saat 22.00 sularında Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından Batı Karadeniz Bölgesi’nde gök gürültüsüyle başlayan yağmur ve sağanak etkisini artırdı.

Şiddetli yağmur ve gök gürültüsü sırasında, Çay Mahallesi Metin Yurtbay Caddesi’nde eski hastane olarak kullanılan Sağlık Ocağı’nın bulunduğu alandaki elektrik direğine yıldırım düştü.

Şehir Hastanesi'nde Yeni Hizmet: Elektrikli Buggy Araçlarıyla Hasta Taşınıyor! Şehir Hastanesi'nde Yeni Hizmet: Elektrikli Buggy Araçlarıyla Hasta Taşınıyor!

Yıldırım düşmesi sonucu büyük bir gürültüyle birlikte elektrik kesildi ve elektrik direğinin bulunduğu trafo merkezinde küçük çaplı bir patlama meydana geldi. Neyse ki olay gece saatlerinde gerçekleştiği için can kaybı yaşanmadı.

Müdahale ve Onarım Çalışmaları

Olayın hemen ardından Başkent Enerji ekipleri, yaşanan elektrik kesintisine hızlıca müdahale etti. Trafo merkezinde ve elektrik direğinde hasar gören kablolar yenilendi.

Ekiplerin yoğun çalışması sonucu, gece boyunca devam eden elektrik kesintisi saat 15.00 civarında sona erdi ve bölgeye yeniden enerji verildi.