Devlet Hastanesine Başhekim Uzm.Dr.Habip Resul Birinci Atandı. Devlet Hastanesine Başhekim Uzm.Dr.Habip Resul Birinci Atandı.

Dr. Yemenici, görev süresinin dolmasının ardından Ankara'ya çağrılarak yeni dönem için yapılan anlaşmada yerini resmen aldı.

Dr. Yemenici, Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü görevine ilk olarak 9 Temmuz 2021 tarihinde atanmıştı. Görev süresinin sona ermesi sonrasında ise, yeni dönem için Sağlık Bakanlığı tarafından çağrılarak görevine devam edip etmeyeceği belirsizdi. 

Ancak geçtiğimiz hafta Salı günü Ankara'ya çağrılan Dr. Yemenici'nin Sağlık Bakanlığı ile yeni sözleşme imzaladığı resmi olarak açıklandı.

Dr. Necip Yemenici'nin İl Sağlık Müdürü olarak görevine devam etmesinin ardından, gözler İl Sağlık Müdürlüğü'nün yeni dönem kadrosunun nasıl şekilleneceğine çevrildi. Şu anki kadroda görev yapan isimlerin görevlerini sürdürebilip sürdüremeyeceği merakla beklenirken, yeni dönemde olası yeni atamalar ve değişiklikler de gündemdeki konular arasında yer alıyor. Yeni kadronun Ekim ayı sonu ve Kasım ayı başı gibi netleşmesi öngörülüyor.