Geçtiğimiz günlerde İl Sağlık Müdürünün sözleşmesi yenilendi. Öte yandan Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde Trabzon'a tayin olan başhekimin yerine Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Yel atandı. Bu atanma sonucu başhekimin sözleşmesi de yenilenmiş oldu. 

Şu ana kadar iki sözleşme yenilenmiş durumda. Yeniden atanacak kişilerle ilgili sürecin devam edeceği biliniyor.

Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü, Kasım ayı içerisinde iki başkan ve 3 başkan yardımcısının atanmasını planlıyor. Aralık ayında ise ilçelerdeki başhekim ve başhekim yardımcılarını kapsayan diğer 20 personelin iki yıllık sözleşmeleri yenilenecek. Yeniden atanacak kişilerin görevlerine başlamaları için sözleşmeleri imzalamaları gerekecek. 

Beklenen İl Sağlık Müdürü Ataması Sonunda Netleşti! Beklenen İl Sağlık Müdürü Ataması Sonunda Netleşti!

İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, sözleşmesini yenileyerek 2 yıl daha görevine devam edecek. Başkanlar ise bu ay içinde yeni sözleşmelerini imzalayacaklar. İddialara göre bir başkanın görevine son verileceği ve bir başkan yardımcısının başkanlık koltuğuna oturması bekleniyor. Sağlık camiasında genel olarak değişikliklerin sınırlı kalması bekleniyor.

Bu süreç içerisinde siyasi çevrelerin Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü'nden memnun oldukları görünüyor. Kadrolarda büyük değişiklikler beklenmediğine göre, hizmet alanlar da bu durumdan memnun gibi görünüyor. İl Sağlık Müdürlüğü pozisyonlarındaki değişiklikler beklenmediğinden, mevcut düzenin büyük ölçüde korunacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle mevcut yönetimin devam etmesi bekleniyor. Sonuç olarak, Gümüşhane'deki sağlık hizmetlerinde büyük değişiklikler olmayacağı düşünülüyor.

Kaynak: (Nabız-Gümüş Koza)