Uzman Dr. Muhammet Fatih Ertaş Başhekim Olarak Atandı. Uzman Dr. Muhammet Fatih Ertaş Başhekim Olarak Atandı.

Eskişehir Şehir Hastanesi tarafından yapılan açıklamada, Dr. Yaşar Bildirici'nin altı yıl boyunca başhekimlik görevini başarıyla yürüttüğü vurgulandı. Ayrıca, başhekimin veda töreninde personel tarafından kendisine çiçek takdim edildiği kaydedildi.

Dr. Yaşar Bildirici'nin görüşlerine de yer verilen açıklamada, Eskişehir halkının birinci basamak sağlık hizmetleri başta olmak üzere her alanda en iyi sağlık hizmetini alabilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Ayrıca, Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde uzmanlık alanlarında daha fazla hekimin görev alacağını ve hastaların tüm sağlık sorunlarının etkili bir şekilde çözülmesini hedeflediklerini ifade etti.

Bildirici, Eskişehir Şehir Hastanesi'nin teknolojik altyapısının, fiziksel mekanının ve personel kalitesinin ameliyatlar için mükemmel bir ortam sağladığını vurgulayarak, gelecekte eğitim kliniklerinin sayısını artırma, dijital dönüşümü tamamlama ve organ nakli merkezi ile kemik iliği nakli merkezi kurma hedeflerine işaret etti.

Eski İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge'ye bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Bildirici, Cumhuriyet'in 100. yılında "Türkiye Yüzyılı" için Eskişehir'in için sağlık alanında var gücüyle çalışacağını sözlerine ekledi.

Uzmanlık eğitimini 1989-1994 yıllarında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde tamamlayan Yaşar Bildirici, 1994'te Eskişehir Devlet Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak göreve başladı.

17 Aralık 2017'de Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekimi, 27 Ekim 2018'den itibaren ise Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi olarak görev yapan Bildirici, 18 Ekim'de Eskişehir İl Sağlık Müdürü olarak atandı.