Son Mühür'den Alper Temiz'in haberine göre, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları, hastane içerisinde haksız uygulamaların yaygın olduğunu dile getirdi. Kimliklerinin gizli tutulmasını isteyen bazı personeller, hastanede siyasi bağlantılı kişilerin haksız yere mevki yükseltildiğini, bu nedenle baskıya maruz kaldıklarını ve bir siyasi partinin mensuplarının randevu almadan tedavi edildiğini aktardı. Ayrıca, bu gruptan kişilere özel bir ekip oluşturulduğunu da belirttiler.

Görev Yer Değişiklikleri ve Mobbing

Personeller, görev tanımlarına aykırı şekilde yer değiştirmeler ve mobbing yaşandığını ifade etti. Bir personel, "Temizlik personeli, klinik destek ya da hasta taşıma görevleri olan kişiler, temizlik şefi ya da morgda çalışmaya başladı. Yönetmeliğe aykırı şekilde yapılan bu değişiklikler ve mobbing nedeniyle psikolojik sorunlar yaşıyoruz" dedi. 

Özel Ayrıcalıklar ve Siyasi Baskı

Hastane yönetimine 20 kişilik bir personel grubunun verildiğini ve bu kişilerin sadece bir siyasi partiden gelen hastalarla ilgilendiğini belirten personeller, "Bu kişiler, siyasi parti bağlantılı hasta olmadığında asla mesai yapmadan hastanede vakit geçiriyorlar. Temizlik şefi kendi kendisini gece vardiyasına yazdırıyor, ancak sadece uyumaya geliyor" diye konuştu. 

Müfettiş Talebi ve Yönetim Tepkisi

FETÖ Operasyonunda Doktor Tutuklandı: Doktorun Karanlık Planı Neydi? FETÖ Operasyonunda Doktor Tutuklandı: Doktorun Karanlık Planı Neydi?

Hastane personeli, İl Sağlık Müdürlüğü'ne seslenerek acilen müfettiş talep etti. Personeller, "Hastaneyi bir saat inceleme altına aldıklarında müfettişleri dahi şaşırtacak tuhaf bulgularla karşılaşacaklar" diyerek, yönetimin bu yaşananlara sessiz kaldığını ve siyasi bağlantıların taleplerini uyguladıklarını ifade etti. 

Üniversite mezunu olduklarını ancak bazı şeflerin okuma yazması olmadığını belirten personeller, "Bu şartlar altında psikolojik sorunlar yaşamaya başladık ve acil bir şekilde hastanenin müfettişler tarafından incelenmesini istiyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdi.