Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Türk Sağlık-Sen Bolu İl Başkanı Furkan Özübek'in dile getirdiği Mudurnu'daki zehirlenme iddialarının doğru olmadığını ifade etti. Özübek'in düzenlediği basın açıklamasında, Mudurnu Devlet Hastanesi 112 çalışanlarının karbonmonoksit gazından zehirlendiği yönündeki iddialara yönelik sağlık müdürlüğü net bir şekilde açıklama yaptı.

Yok Artık Dedirtti! Ameliyata Eldivensiz, Maskesiz Ve Bonesiz Girdi! Yok Artık Dedirtti! Ameliyata Eldivensiz, Maskesiz Ve Bonesiz Girdi!

Yapılan açıklamada, "112 çalışanı iki kişinin karbonmonoksit gazından zehirlendiği’ iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır" ifadesine yer verildi. Bu noktada, sağlık müdürlüğü, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlandığını vurgulayarak, ortaya atılan iddiaların gerçeği olmadığını belirtti.

“İDDİALARI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

“Türk Sağlık-Sen Bolu İl Başkanı Furkan Özübek’in 29.11.2023 tarihinde Köroğlu Gazetesine yaptığı açıklamada yer alan iddialarla ilgili olarak yapılan araştırmada; 27.11.2023 tarihinde meydana geldiği iddia edilen olayla ilgili Mudurnu 3 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu personellerinin baş ağrısı ve baş dönmesi şikayeti ile Mudurnu Devlet Hastanemiz Acil Servisine başvuru yaptıkları, muayeneleri ve yapılan laboratuvar test sonuçlarına ve 114 Ulusal Zehir Danışma hattı aranarak alınan bilgilere göre Karbonmonoksit zehirlenmesi olduğuna dair herhangi bir bulguya rastlanılmadığı dolayısıyla zehirlenme durumunun olmadığı tespit edilmiştir. 

Ayrıca böyle bir başvuru sonrasında tedbir amaçlı, Bolu İl AFAD Müdürlüğünden ilgili birim, hastanemize davet edilmiş, olay yerinin ölçümü yapılmış ve ortamda karbonmonoksit gazı tespit edilmemiştir. Türk Sağlık-Sen Bolu İl Başkanı Furkan Özübek’in Köroğlu Gazetesine yaptığı açıklamada yer alan ‘Mudurnu Devlet Hastanesi 112 çalışanı iki kişinin karbonmonoksit gazından zehirlendiği’ iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.”

Editör: Serap