Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası Eskişehir Şubesi, ESOGÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan yemekhane sorununa tepki gösterdi. Sendika başkanı Recep Öztürk, hastanede görev yapan sağlık emekçilerinin yemeklerinden duydukları rahatsızlığı basın mensuplarıyla paylaştı.

Öztürk, Klinikler önünde düzenlenen basın açıklamasında, "Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan sağlık emekçilerimiz, yemekhane hizmetlerinden duydukları yoğun şikayetleri bize iletti. Biz de bu sorunu kamuoyuna taşıyarak çözüm bulunmasını talep ediyoruz" dedi.

Sendika, sağlık çalışanlarının günlük yaşamını etkileyen bu soruna dikkat çekerek, hastane yönetiminden konuyla ilgili adımlar atılmasını istedi. Öztürk, sağlık emekçilerinin huzurlu bir çalışma ortamına sahip olmalarının önemine vurgu yaparak, sorunun çözümü için yetkililerden acil müdahale beklediklerini ifade etti.

“YEMEKHANEDE ÇIKAN YEMEKLER YETERSİZ”

Aylık 400 Bin TL Geliri Olduğu Söylenen Sendika Başkanı! Aylık 400 Bin TL Geliri Olduğu Söylenen Sendika Başkanı!

Sağlık emekçilerinin yemekhanede çıkan yetersiz yemeklerden dolayı hem aç kaldığını hem de kendi sağlıklarını koruyamadıklarını dile getiren Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet işçileri Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Recep Öztürk, “Emekçilerimize reva görülen yemeklerin miktar olarak az besin niteliği ve çeşitliliği açısından yeterli değildir. Yemeklerin içinde kıl, kurt, böcek gibi haşereler çıkarak hijyene dikkat edilmediği de fotoğraflarla defalarca ispatlanmıştır. Yemek yapımında kullanılan malzemenin hijyenine ve temizliğine de önem verilmediği apaçık ortadadır” diye konuştu.

“HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEDİ”

Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası Eskişehir Şube yöneticileri olarak, iş yeri temsilcileri ile sözlü olarak Baş Müdür ve diğer yetkili birimlerle görüşme sağladıklarını ifade eden Öztürk, “Yapılan görüşmelerde Ekim ayı itibariyle yemek sisteminin Şirkete devredileceği yemekhanede tadilat başlatılacağı tarafımıza aktarılmıştır. Kasım ayının ortasına geldiğimiz halde var olan düzende hiçbir değişim söz konusu değildir” diyerek yaşanan durumun düzeltilmesi için Rektörlüğe, Hastane Başhekimine ve Baş Müdüre endişelerini gidermeleri ve çalışma koşullarını iyileştirmeye yönelik harekete geçmeleri için çağrıda bulundu.