Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlığı Birimi’nde çalışan Özdemir Gültekin her gün sabah saatlerinde spor yapmak için Canik ilçesi Doğupark’ta arkadaşları ile buluşup denize girdiler. Denizden çıktıktan sonra fenalaşarak kalbine yenik düştü.

Meydana gelen olay yerine ambulans sevk edildi. Gazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Gültekin maalesef kalp krizi sonucu vefat etti.

ABD, Serumları Musluk Suyuyla Değiştiren Hemşireyi Konuşuyor: 16 Hasta Hayatını Kaybetti! ABD, Serumları Musluk Suyuyla Değiştiren Hemşireyi Konuşuyor: 16 Hasta Hayatını Kaybetti!

Evli ve iki çocuk babası olan Özdemir Gültekin'in ani vefatı, yakınlarını ve sevenlerine derin üzüntü yaşattı.Gültekin için Samsun İl Sağlık Müdürlüğü önünde tören düzenlendi ve helallik alındı. Sağlık Müdürlüğü'nün yaptığı paylaşımda,

"Kurumumuza katkılarını, özverili çalışmasını, güler yüzü ve sevgi dolu kalbini hiç unutmayacağız"

ifadelerine yer verildi.

Öğle namazını müteakip Büyük Cami'de kılınan cenaze namazının ardından, Gültekin'in cenazesi Kıran Köy Mezarlığı'na defnedildi. Özdemir Gültekin, yaz-kış demeden arkadaş grubuyla denize girmesi ve amatör futbol maçlarında sağlık personeli olarak görev yapmasıyla tanınıyordu.