İlkay Akçay’ın Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına atanmasının ardından boşalan Ebe Hemşire Atama Dairesi Başkanlığına SSK kökenli isim Salim Yıldırım atandı.

Uzun yıllar Düzce İl Sağlık Müdürlüğünde Sözleşmeli Personel Hizmetleri Başkanı olarak görev yapan Salim Yıldırım, bir süredir YHGM'nde pasif görevde yer alıyordu. 

Ebe-Hemşire Atama Dairesi Başkanlığı bilindiği gibi ebe ve hemşirelerin atama, nakil, görevlendirme, görevden çekilme, görevden çekilmiş sayılma, görevden uzaklaştırma, göreve iade ve devlet memuriyetine son vermeye ilişkin işlemlerini yürütmektedir.

Öte yandan Yıldırım’ın Daire Başkanı olarak atanması memleketi Çorum’da memenuniyetle karşılanırken, birçok yerel gazete Salim Yıldırım’ın Daire Başkanı olmasını manşetlerine taşıyarak görevinde başarılar dilediği görüldü.

alaca-lider

Gazeteler haberlerinde, "Alaca’nın tanınmış emekli esnaflarından Şahmerdan Yıldırım’ın oğlu Salim Yıldırım, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Daire Başkanı olarak atandı. Hemşehrimiz Salim Yıldırım’a hayırlı olsun diyor, görevinde başarılar diliyoruz. " ifadelerine yer verdi.

yayla-haber

salim-yildirim-alaca