Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Başvurular Başladı Ancak Alan Belirsizliği Adayları İsyan Ettirdi!

Sağlık Bakanlığı tarafından 31 Ocak tarihinde duyurusu yapılan 2020 yılı unvan değişikliği sınavında, geçmiş yıllarda yapılandan aksine, yazılı sınav konuları ve soru sayıları belirlenmeden ilana çıkılması, sınava girmeyi düşünen adayları adeta isyan ettirdi.

Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Başvurular Başladı Ancak Alan Belirsizliği Adayları İsyan Ettirdi!

Sağlık Bakanlığı Personeli 2020 Yılı Unvan Değişikliği Sınav duyurusunda yer alan E- YAZILI SINAV başlıklı E.2) "Yazılı sınav, mezun olunan bölümlerin müfredatındaki alan konularından yapılacaktır." maddesine itiraz eden sınava girecek olan adaylar, her okulun müfredatının farklı olduğunu haklı olarak dile getiriyorlar. Örneğin, Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Önlisans Programında Bursa Uludağ Üniversitesinde “Patoloji Laboratuvarı Uygulamaları” zorunlu ders olarak bulunmakta iken, bu dersin okutulmadığı okullar var. Yine Anadolu Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Önlisans Programında zorunlu ders olarak okutulan “Deney Hayvanları ve Bakımı” dersi başta Uludağ üniversitesi olmak üzere birçok okul bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı Personeli 2020 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Duyurusu! için tıklayınız.

Yukarıda anlatılan örneklerde de görüleceği üzere her okul için ortak bir alan konusu tam olarak söz konusu değilken, E.2) bendinde bahsi geçen bölümlerin alan konusu ile alakalı hangi Üniversite müfredatının baz alınacağı veya hangi ortak derslerden sorumlu olunacağı hakkında acilen Bakanlığın yada 140 Lira sınav ücretini alacak olan Anadolu Üniversitesinin açıklama yapmasını bekliyorlar. bekleniyor.

Binbir zahmet ve emekle hazırlanan adayların kariyerleri açısından hayati önem taşıyan unvan değişikliği sınavı için Bakanlığın mağduriyet değil, açıklık ve şeffaflık ilkesiyle süreci yürütmesini bekleyen adaylar, herhangi bir hak kaybına uğramanın kendilerinde yaşatacağı psikolojik etki kadar atanabilecekleri yeni unvanlarından elde edecekleri maddi gelirden de; alelacele hazırlanmış sınav duyurusu nedeniyle hak kaybı yaşamak istemiyorlar.

TIKLAYIN

2017 yılı unvan değişikliği sınavıyla diğer geçmiş yıllarda yapılan unvan değişikliği sınavlarında olduğu gibi Sağlık Bakanlığından beklenen, Görevde Yükselme Sınavında yaptığı gibi, adayların sorumlu olduğu konu başlıklarını ve bu konulara dair sınavda sorulacak soru sayılarını sınav duyurusu içerisinde ilan ederek yada ek duyuru yayınlayarak, adaylara daha şeffaf bir sınav süreci sunması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı Personeli 2020 Yılı Unvan Değişikliği Sınavı Duyurusu! için tıklayınız.

3 ŞUBATTA BAŞLAYACAK DENİLDİ HALA PBS AÇILMADI!

Öte yandan haber merkezimize unvan değişikliği sınavına girecek adaylar tarafından gelen bilgilere göre, Unvan Değişikliği Sınavı için başvuruların 03-14 Şubat 2020 tarihleri arasında başlatılacak denmesine rağmen, bugün yani 03.02.2020 Pazartesi saat 12:00 olmasına rağmen pbs.saglik.gov.tr adresinde hala sınav başvuru ekranını açılmadı. Konuyla ilgili herhangi bir açıklamada yapmayan Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü alan belirsizliğinden sonra ilan edilen başvuru tarihi başlamasına rağmen, başvuru ekranını aktif etmeyerek tepki çekmeye devam ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 03:36

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 6 ay Önce

Alan konulari gibi acik uclu bi ibare cok zorlayici. Konu basliklari ve soru sayilari aciklanmali. Hangi okulun mufredatina gore hazirlanacagiz. Ayrica ilk kez anadolu universitesi hazirlayacak hersey belirsiz bu haksizlik

GARİP
GARİP - 6 ay Önce

sağlık çalışanlarımızın bütün teknikerlik alanlarında açılmış 19 adet idari personelin 4 dal elektronik haberleşme vb. yok yıllardır beklendi sonu hüsran Allah hayırlısını nasip etsin diyorum bu kadrolar yokmu......

Murtaza
Murtaza - 6 ay Önce

Gayet başarılı ve ilk defa sahadan anket yaparak arz talebe göre sınav açtılar.
Sınav bekleyen ve geçmişteki sınavları da görmüş biri olarak ben olumlu bakıyorum.
Üstelik 2 sene dolmadan sınav ilan edildi.

4/c den 4/b ye geçirilen personel
4/c den 4/b ye geçirilen personel - 5 ay Önce

4/C DEN 4/B YE AKTIRILAN PERSONEL ÜNİVERSİTE ÖĞRENİMİNİ TAMAMLAYAN PERSONELİN BRÜT VE UNVANI DEĞİŞMEDİĞİNİ, İNTİBAKI YAPILMADIĞI ALDIĞIMIZ EĞİTİM YOK SAYILDIĞI VE EŞİT İŞE EŞİT HAKLARINA RİAYET EDİLMEDİĞİNİ VE BU KONUDA ÇOK MAĞDUR EDİLDİĞİMİZİ BEYAN ETMEK İSTİYORUZ. SAĞLIK BAKANIMIZA DURULUR...NOT SAĞLIK BAKANLIĞI AÇTIĞI GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA SÖZLEŞMELİ PERSONEL GİREMEDİĞİ İÇİN BU BİZLERİ DAHADA KAHRETMEKTEDİR.ÇÜNKÜ BİZDE SAĞLIK ÇALIŞANIYIZ SAĞLIK SENE ÜYEYİZ EŞİT İŞE EŞİT ADALET İSTİYORUZ.TEŞEKKÜRLER.

Adem
Adem - 6 ay Önce

Mevcut İdarecilerin hepsinin sınava girmesi zorunlu olsun. 70 de değil 60 alsınlar daha bu konuyla ilgili tek laf etmeyelim!

Akkaya akkaya
Akkaya akkaya - 6 ay Önce

haziran 2020 tarihinde mezun olacak olan personeller var. bu acele neden, eylül ekim aylarında neden yapılmıyor.

diriliş
diriliş - 5 ay Önce

hak eden atansın inşaAllah başkada bir diyeceğim yok.

SIRADAKİ HABER