Sağlık Bakanlığı Sözlü Sınavı Erteledi!

Sağlık Bakanlığı tarafından Başasistanlık Sözlü Sınavının Ertelenmesine İlişkin Duyuru yayımlandı.

Sağlık Bakanlığı 16.12.2020, 11:42 16.12.2020, 12:36 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı Sözlü Sınavı Erteledi!

Bakanlık tarafından yayınlanan duyuruda; "Bakanlığımız web sayfasında 23-24-25-28-29 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacağı ilan edilen Başasistanlık Sözlü Sınavına girmeye hak kazanan adayların yoğun talebi nedeniyle sınavın daha sonraki belirlenecek bir tarihe kadar ertelenmesine karar verilmiştir." denildi.

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı Başasistanlık Sözlü Sınav İlanı haberi için tıklayınız

Öte yandan Türk Tabipler Birliği Bakanlığın sözlü sınavı ertelediğini duyurmasının saatler sonrasında "Pandeminin İvme Kazandığı Bir Süreçte Plansız, Aceleye Getirilerek Yapılacak Başasistanlık Sözlü Sınavı Adaylar Arasındaki Eşitsizliklere Yol Açacaktır" açıklaması yaparak gündemi ne kadar YAKINDAN takip ettiğini göstermiş oldu.  Çünkü ertelenen sözlü sınavı yapılacağını düşünerek Bakanlığı eleştirmekle meşguldüler. Tabipler Birliğine önerimiz en azından saglikpersoneliHABER.NET'in manşet bölümünü takip ederek gündem uzak kalmamış olurlar. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
mülakatı kaldırın! 5 ay önce
Sağlıkta teşkilatında sözlü mülakat ol(a)maz/olmamalı... insan sağlığında LİYAKAT esas alınmalı. liyakatın temel esası sınavdır.
sağlık personeli 5 ay önce
Sağlık bakanlığı gys üds mülakat sorunu çözülsün
sağlıkta mülakat kaldırılsın
unvan değişikliği sınavı 5 ay önce
unvan değişikliği sınavını da gündeme alsanız çok seviniriz. sınavı kazanmamıza rağmen bir türlü sıralama açıklanmıyor. Bu sesizlik hayralametle sonuçlanmaz gibi geliyor zira ne kadar uzarsa şaibe o kadar artar. Hiç olmazsa barajı geçenlere unvanları verin ya da sözlü mülakatta herkese 100 puan verin. Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi böyle yaptı emsal niteliğinde ki kararı bizim Bakanlıkta uygulaması zor değil..!
sağlıkçı 5 ay önce
sağlıkta mülakata hayırrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!! barajı geçen bütün sağlık çalışanlarına ünvanlarını verinn
unvan isteyen sağlıkçı 5 ay önce
Bakanlık unvan değişikliği sınavını eline yüzüne bulaştırdı.
ünvan 5 ay önce
sözlü sınavı ertelemek yerine bir defaya mahsus bu zor zamanda SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ünvanları verilse daha doğru olmaz mı?? hemde çok güzel olur...
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?