PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı tarafından Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavına ait duyuru yayımlanarak başvuru süresi başlatıldı.

Sağlık Bakanlığı 02.01.2023, 19:32 31.01.2023, 10:58 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı Merkez, Taşra ve döner sermaye teşkilatında 657 sayılı devlet memurları kanununun 4A maddesine göre görev yapan personeller için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı düzenleyecek.

Yazılı sınavın Ankara Üniversitesi tarafından yapılacağı duyurulan ilanda, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı başvuru tarihleri 2 – 11 ocak 2023 olarak belirlendi.


YENİ - Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu


GÖREVDE YÜKSELME SINAVI DUYURUSU

GENEL AÇIKLAMALAR

Bakanlığımız merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine tabi olarak görev yapmakta olan personel için 17.04.2014 tarihli ve 28975 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” hükümleri doğrultusunda Görevde Yükselme Sınavı yapılacaktır.

Yazılı sınav Ankara Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecektir.

Görevde yükselme yazılı sınavı için başvurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün http://yhgm.saglik.gov.tr internet adresindeki Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinde yer alan başvuru ekranından 02-11 Ocak 2023 tarihleri arasında, adayların başvurduğu ve öğrenim durumu itibarıyla atanacağı kadro unvanını ihraz ettiğini belgeleyen diploma, çıkış/mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi ile başvurulan kadrolara göre istenilen diğer belgeler de eklenerek elektronik ortamda yapılacaktır.

Ayrıca yazılı sınav öncesinde ve sınav anında tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir engel durumu olan adaylar varsa engel durumunu Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formunda uygun olan seçeneği/seçenekleri işaretleyerek buna ilişkin belgeleri sisteme eklemek suretiyle başvuruda bulunacaktır. Beyan edilen engel durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday sorumlu olacaktır.

A- İLAN EDİLEN MÜNHAL KADROLAR

Görevde yükselme sınavına esas münhal kadrolar aşağıda belirtilmiş olup illere göre dağılımı ekli tablolarda ayrıca belirtilmiştir.

B- KAPSAM

Görevde Yükselme Sınavına; Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri uyarınca halen Sağlık Bakanlığı merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine tabi olarak görev yapmakta olan personel başvurabilecektir.

4924 sayılı Kanuna tabi olarak istihdam edilenler, 663 sayılı KHK’nın 45/A maddesine tabi sözleşmeli olarak çalışanlar, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine tabi sözleşmeli olarak çalışanlar, sürekli işçiler, vekil ebe/hemşireler ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü personeli bu sınava giremeyeceklerdir.

C- GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA TABİ OLARAK ATANACAKLARDA ARANACAK ŞARTLAR

Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 6’ncı maddesine göre görevde yükselme sınavına tâbi olarak atanacaklarda aşağıdaki şartlar aranacaktır:

1) GENEL ŞARTLAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68’inci maddesinin (B) bendinde belirtilen hizmet şartlarını taşımak,

b) Yapılacak görevde yükselme sınavında başarılı olmak,

c) Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında en az 2 (iki) yıl çalışmış olmak,

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI DUYURUSU

GENEL AÇIKLAMALAR

Bakanlığımız merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine tabi olarak görev yapmakta olan personel için 17.4.2014 tarihli ve 28975 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” hükümleri doğrultusunda Unvan Değişikliği Sınavı yapılacaktır.

Yazılı sınav Ankara Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecektir.

Unvan değişikliği yazılı sınavı için başvurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün http://yhgm.saglik.gov.tr internet adresindeki Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinde yer alan başvuru ekranından 02-11 Ocak 2023 tarihleri arasında, adayların başvurduğu ve öğrenim durumu itibarıyla atanacağı kadro unvanını ihraz ettiğini belgeleyen diploma, çıkış/mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi ile başvurulan kadrolara göre istenilen diğer belgeler de eklenerek elektronik ortamda yapılacaktır.

Ayrıca yazılı sınav öncesinde ve sınav anında tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir engel durumu olan adaylar varsa engel durumunu Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formunda uygun olan seçeneği/seçenekleri işaretleyerek buna ilişkin belgeleri sisteme eklemek suretiyle başvuruda bulunacaktır. Beyan edilen engel durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday sorumlu olacaktır.

A- İLAN EDİLEN MÜNHAL KADROLAR

Unvan değişikliği sınavına esas münhal kadrolar ile unvanlar ekli tablolarda iller bazında ayrı ayrı belirtilmiştir.

UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI DUYURUSU DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorumlar (40)
mukan 1 ay önce
2015 ten bu yana Şube Müdürlüğü kadrosu açılmadı. 2023 sınavında da yer verilmedi. Daha ne kadar bekleyeceğiz ?!..
sağlıkçı 1 ay önce
şube müdürlüğüne ne gerek varki, bir günde, aniden uzman olan olan (hangi alanda uzmanlık eğitimi aldığı bilinmeyen) çok sayıda uzmanlarımız varken israf olmazmı!!!
3460 1 ay önce
O kadrolar artık yok.Sozlesmeli yapılıyor.
Mukana cevap 1 ay önce
Şube müdürü diye birşey yok artık teşkilat yapısının değiştiğini bilmiyen kaldımı
tolgasarar 1 ay önce
Sözlü sınav olduğu için katılmayacağım. Parama ve emeğime yazık.
Yhs 1 ay önce
Yhs taşerone sözleşmeliye mubaşirlere bedava kadro verildi bize eziyet eden bu hükümete asla oy vermem oyumu bay Kemale vereceğim
boşver 1 ay önce
hangi sınavla atamanız oldu?
komik 1 ay önce
müdür, müdür yardımcısı gibi unvanlar için sınava gerek yok, sadakatlerine bağlı biz yükseltiyoruz demişler.
kerim 1 ay önce
geçen sene anadolu üniversitesine yaptırmışlardı. çok b...tn bir sınav süreci yönetti. sorular sınavdan önce forum sitelerinde yayınlanmıştı, yanlış sayılan soruların puanı katılımcılara yansıtılmadı-başarı sırası yayınlanmadı tam fiyaskoydu.. bakanlıkta anlamış olacak ki sınavı ankara ünv. ne yaptırıyor. sınavı zorlaştırmışlar yeni konular eklemişler ve 5 şık yapmışlar geçen sene 4 şıktı
Malatya44 1 ay önce
Çok az kadro var. Binlerce alım yapılıyor ünvan değişikliğine neden bu kadar yokuş yapıyorlar
Biyolog 1 ay önce
4 yıl emek ver nöbet tutarak örgün oku. Türkiye geneli açılan sınavda biyolog ünvanı olarak 7 kişi kadro verilsin....
KAST BAKANLIK 1 ay önce
Ne biçim bakanlık arkadaş. Diğer kurumlar ŞUBE MÜDÜRÜ kadrosu açarken bu Bakanlık farklı bir ülkedeymiş gibi davranıyor. Sözleşmeli yöneticilge son verin önümüzü tıkamayın. Liyakat zaten yerlerde... Bırakın bu KAST SİSTEMİNİ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.