Bakanlıktan Son Dakika Yıllık İzin Düzenlemesi! Resmi Yazı Haberimizde!

Günlerdir Sağlık Bakanlığı personellerinin haklı tepkisine neden olan yıllık izinlerle ilgili yazıda hamile ve engelli olan personellerin Cumhurbaşkanlığı Genelgesinden muaf tutulması sert eleştirilere neden olmuştu.

Bakanlıktan Son Dakika Yıllık İzin Düzenlemesi! Resmi Yazı Haberimizde!

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada;

COVİD-19 salgını ile mücadelenin kesintisiz, etkin ve yeterli sayıda personelle yürütülebilmesini teminen Bakanlık Makamından alınan 13/03/2020 tarihli ve 1917 sayılı Olur ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 13/3/2020 tarihli ve E.12385 sayılı yazıları çerçevesinde Bakanlığımız Merkez ve Taşra teşkilatında görev yapan personelimizin izinlerine yönelik düzenleme yapılarak 13/03/2020 tarihli ve 912 sayılı yazılarımızla teşkilatımıza duyurulmuş idi.

TIKLAYIN

COVID-19 salgını ile mücadelede gelinen süreçte pandemi nedeniyle Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yaptıkları düzenlemeler sebebiyle sağlık kuruluşlarına başvurularda bir miktar azalma olduğu görüldüğünden bu doğrultuda personelimizin izinlerine yönelik ilave düzenlemeler yapılarak merkez ve taşra teşkilatımıza dağıtılmıştır.

RESMİ YAZIYI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bakan Dr. Fahrettin Koca, az önce imzaladığı yazıyla sağlık personellerine beklenen müjdeyi verdi. (Bakan Koca’dan Hamile ve Engellilerin Yıllık İzinleriyle İlgili Müjde Bekliyoruz! TIKLAYIN)

saglikpersoneliHABER.net olarak günlerdir gündemde tuttuğumuz yıllık izin konusunda Bakanlığın yaptığı yeni değişiklik önemlidir. Yüzlerce mesajla sitemize sıkıntılarını dile getiren sağlık çalışanlarının haklı mücadelelerinde defalarca haber yaparak çalışanların yanlarında olduk, olmayada devam edeceğiz.


BAKANLIĞIN YENİ İZİN YAZISIYLA SAĞLIK PERSONELİ MAĞDUR EDİLİYOR! TIKLAYIN


SAĞLIK PERSONELİNE GECE YARISI İZİN ŞOKU: BAKANLIK YAZISININ SON HALİ! TIKLAYIN


Haberi de ilk olarak duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan, mobil uygulamalarımızdan takip edebilir, SAĞLIK BAKANLIĞI’na dair tüm gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 03:42

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Süt izin annesi sağlıkçı
Süt izin annesi sağlıkçı - 3 ay Önce

Cumhurbaşkanlığımızın ve Bakanımızın yazısı haricinde sadece sağlık bakanlığında çalışan süt izni kullanan annelerin idari izin hakkı kaldırılmış oldu. Madem hastanelerde şu an için hasta sayısı ve iş yükünde azalma var neden diğer kurumlardaki süt iznindeki annelere idari izin varken sağlık bakanlığındakilere yok hem de işyükü şu an için azalmışken. Bu da birilerinin ben geri adım atmam egosu yüzünden annelerin mağdur edilmesidir. Durumu iyi olan ücretsiz izin alırdı zaten. Ayrıca ücretsiz izin hakkı diğer kurumlardaki süt izni anneleri için de geçerli değil mi?

Abc
Abc - 3 ay Önce

Bankalarda çalisan sütçü anne idari izinli sayılırmı

SIRADAKİ HABER