Bakan Koca’dan Hamile ve Engellilerin Yıllık İzinleriyle İlgili Müjde Bekliyoruz!

Yaptığı açıklamalarla koronovirüsle mücadelede Türkiye’de sembol haline gelen, son 20 yılda iktidarı muhalefeti üzerinde mutabık olunan tek Bakan olarak adeta gönülleri fetheden Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca Bakanımızdan hamile ve engelli sağlık çalışanlarının yıllık izin konusunda müjde bekliyoruz.

Gündem 17.03.2020, 19:50 27.10.2020, 19:37 Güler Sağlam
Bakan Koca’dan Hamile ve Engellilerin Yıllık İzinleriyle İlgili Müjde Bekliyoruz!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüse karşı verilen savaşta sembol haline geldi. Virüsün Çin 'de ortaya çıkmasından sonra Türkiye 'de önlemler alan , Koronavirüs Bilim Kurulu 'nu oluşturan ve birlikte yaptığı çalışmalar , aldığı önlemler ve kararlarla coronavirüsün Türkiye 'ye girmesini oldukça geciktiren Fahrettin Koca 'nın yorgun hali gözlerden kaçmadı.

Sağlık Personelinin İstifa, Emeklilik, Öğrenim, Alt Bölge vb. Atamalar, Muvafakatlar İptal Edildi! Bakanlık Yazısı Ne Diyor? 27 Ekim 2020 tarihli HABERİMİZDEN yazının tüm detaylarına ulaşabilirsiniz.

Günlerdir coronavirüse karşı mücadelede gece gündüz demeden çalışan Bakan Koca 'nın uykusuzluğu ve yorgunluğu , canlı yayında yaptığı açıklama sırasında görüldü. 

TIKLAYIN

Bakan Koca 'nın bu hali, vatandaşların büyük takdirini topladı. Türkiye 'de coronavirüsün yayılmaması , önlemlerin sıkı şekilde takibi ve her yönü ile incelenmesi için Bakanımızın mücadelesi herkesçe beğeniliyor.

Sahada canla başla çalışan sağlık çalışanlarından engelli ve hamile olduğu halde, diğer bakanlıklardaki gibi idari izin alamayan çalışanlara vereceği müjdeli haberle, döner sermaye değişikliğinden dolayı  kırgınlık yaşamalarına rağmen, çalışanlarının gönüllerini fethedeceğini düşündüğümüz Bakan Koca’nın yıllık izin konusunda sağlık personellerine vereceği müjde bekleniyor. 

Bakanlık kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiye göre Sağlık Bakanlığı (kronik hastalıklar hariç) izinleri cumhurbaşkanlığı genelgesine uygun izin genelgesini gün içerisinde yayınlayacak. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Sağlıkçılar 11 ay önce
Ne yıllık izni ne diğer kurumlarda olduğu gibi idari izinli sayılması gerekir ,öğretmene tatil ek ders ücreti ödemeyin hâkimler tatil imamlara tatil avukatlara tatil 60 yaş üzeri herkese tatil tatilde tatil biz sağlıkçılar in arasında engelliler hamileler bile çalışıyor bu adaletmidir
Kübra 11 ay önce
Kesinlikle katılıyorum.. Başka birimlerde çalışan hamileler bizden daha riskli ortamlarda mı çalışıyor resmen toplumdan soyutlanmş gibi herkese izin var ama bulaşma riski en yüksek olan yerde izin yok.. Normal durumda olsak çalışmaktan gocunmuyoruz zaten ama Bi tek bizim çocuğumuzun mu Bi değeri yok. Kreşler kapandı bakacak kimse yok çocuğum resmen ortalık ta kaldı bunun neresi adalet. Tabiki bulaşmasın okullar kreşler kapatılsın ama bu şekilde ya ben hastaneye götürüyorum ya eşim iş yerine bana yada çocuğuma bulaşırsa suçlusu kim vebali kimin..
Ana yasa10 11 ay önce
İdari izin Anayasa hakkı.
saglıkçılar 11 ay önce
Putin ayrıca, virüsün yayılmasını alınan tedbirler doğrultusunda engellemeyi başardıklarını ifade etti.
Toplantının ardından Rusya’da görev yapan doktor, hemşire ve sağlık görevlilerinin tüm izinlerinin iptal edildiği hatırlatılarak koronaya karşı gösterdikleri yoğun çaba ve mesaileri için tüm sağlık çalışanlarının maaşlarına zam yapılacağı açıklandı.
biz sağlık çalışanlarının yıllardır beklediği müjdeyi hükümetimizde bizlere yapar inşAllah
sağlıkçı 11 ay önce
Allah rızası için yapmayın ne yıllık izni bütün gebeler idari izindeyken ne yıllık izni. İdari izin en büyük risk altında çalışan sağlıkcı gebe, kronik hasta ve emziren annelerin yasal hakkı vebale girmeyin. Çoluk çocuğun hakkını kim ödeyecek.
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?