2020 Kasım - Aralık Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı!

Sağlık Bakanlığı Kasım Aralık bölge hizmet gruplarını güncelleyerek yayınladı. Bölge hizmet grupları alt bölge tayini başta olmak üzere öğrenim gibi atamalarda kullanılıyor. 2020 Kasım - Aralık dönemi Bölge Hizmet Grupları Sağlık Bakanlığı tarafından 6 Kasım tarihinde güncellendi.

Sağlık Bakanlığı 07.11.2020, 07:53 09.11.2020, 09:09 Güler Sağlam
2020 Kasım - Aralık Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı!

2020 Kasım - Aralık Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı!

Sağlık Bakanlığı İnsan Kaynakları Planlama Dairesi Başkanlığı Kasım Aralık dönemi bölge hizmet gruplarıYönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınladı. Yılın tek aylarında (Ocak - Mart - Mayıs - Temmuz -Eylül ve Kasım aylarında) yayınlanan bölge hizmet gruplarının güncellenmiş haline aşağıdan erişebilirsiniz. 

Atama ve yer değiştirme yönetmeliğine istinaden güncellenerek alt bölge tayinleri ile mazeret tayinlerinde (Can güvenliği, aile birliği ve sağlık mazereti) sağlık personelinin atamalarında kullanılan Bölge Hizmet Grupları güncellenerek 06.11.2020 Cuma itibariyle Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün sitesinden duyuruldu.

İŞTE KASIM - ARALIK 2020 DÖNEMİ BÖLGE HİZMET GRUPLARI

TIKLAYIN

(Unvanı Ebe, hemşire, att vb branşlarda olanların bölge hizmet grupları aşağıda yer alan Ataması Sınav Yoluyla Yapanların Bölge Hizmet Grupları başlığında yer almaktadır.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığına bağlı çalışan personelin alt bölge tayinlerinin nasıl yapılacağı hakkında bilinmesi gerekenleri neler? 

ALT BÖLGE TAYİNİ NEDİR?

Alt bölge tayini yönetmeliğin 26. maddesinde düzenlenmiştir.

İlgililerin talebi halinde;

 # Aynı hizmet bölgesinin A grubu illerinden B, C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin bütün hizmet grubundaki illere;

 # Aynı hizmet bölgesinin B hizmet grubu illerinden C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin B, C ve D hizmet grubundaki illere;

 # Aynı hizmet bölgesinin C hizmet grubu illerden D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin C ve D hizmet grubundaki illere;

 # D hizmet grubu illerden alt hizmet bölgelerinin D hizmet grubundaki illere,

PDC'nin uygun olması durumunda her zaman atama yapılabilir. Bu atamalara alt bölge tayini denmektedir.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Emin Çıracı 4 ay önce
tayinler yasaklandı bunlar alt bölge listesi yayınlıyor.şaka gibi
Elif 1 ay önce
Bugün üst bölge ataması için dilekçe verdim ne kadar sürede sonuçlanır? Kurul toplanıyor mu şuan ? Pandemiden ötürü kapalı mı ?
1
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?