Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan sürekli işçiler, uzun bir süredir geriye dönük ödemelerin yapılmasını bekliyorlar.

MALİYE HENÜZ PARAYI GÖNDERMEDİ!

Hemşire Olmayanların Hemşire Forması Giymesine Kim Dur Diyecek? Hemşire Olmayanların Hemşire Forması Giymesine Kim Dur Diyecek?

Son gelişmelere göre Maliye Bakanlığı, 4 işçi maaşına denk gelen geriye dönük ödemelerle ilgili gerekli kaynağı henüz Sağlık Bakanlığına göndermedi. Sağlık Bakanlığının Maliye Bakanlığından gelecek kaynaı beklediği, ödeneğin ulaşmasıyla birlikte tüm sürekli işçilere geriye dönük ödemeleri yapma kararı aldığı biliniyor.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SALI YADA 15 TEMMUZ'A

Geriye dönük fark ücretlerinin önümüzde hafta Salı gününe ödenmesi, aksi bir durum olması halinde ise 15 Temmuz 2023 maaş döneminde de ödenebileceği ileri sürüldü.

Geriye dönük fark ödemelerinde yaşanan gecikmenin nedeni, Sağlık Bakanlığı gibi en fazla 4D sürekli işçi çalıştıran kamu kurumunun bu durumdan etkilenmesidir. Sağlık Bakanlığı, yaklaşık 200 bin işçinin çalıştığı bir Bakanlık olduğu için geriye dönük ödemeler için büyük bir kaynağa ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor.

Emek İş Sendikası, geriye dönük ödemelerle ilgili olarak önemli bir açıklama yaptı. Sendika yetkilileri, Sağlık Bakanlığı'nın tüm işçi kardeşlerine bayram öncesinde ödemeleri yaparak bayrama rahat bir şekilde girmelerini sağlayacağına inandıklarını ifade etti.