Sevilen Göz Doktoru Dr. İsmail Demirci Hayatını Kaybetti Sevilen Göz Doktoru Dr. İsmail Demirci Hayatını Kaybetti

Ekonomik koşulların her geçen gün zorlaşması, geçim sıkıntısı, ağır çalışma koşulları ve can güvenliği olmayan ortamlarda çalışmaya zorlanmanın etkileri, hekimlerin dayanma gücünü tüketti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Vize Sorunu

Öte yandan, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 4924 kadrolarına vize vermediği iddia ediliyor.

Hekim Sendikaları Kendi Derdinde!

Özellikle hekim sendikalarının kendi içlerindeki çatışmalar nedeniyle bu sorunun çözümüne yeterince odaklanılmadığı belirtiliyor. Hekimler, sendikalarından bu konuyla ilgili daha fazla çalışma yapmasını talep ederken, DHY mecburi hizmetlerinin biteceği, ancak hala sözleşmeli statüye geçemedikleri için ciddi maddi kayıplar yaşadıklarını ifade ediyorlar.

Hekimlerin Talepleri

Hekimler, sürecin hızlandırılması ve belirsizliklerin ortadan kaldırılması için Sağlık Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı'na çağrıda bulunuyor. Sağlık hizmetlerinin aksamaması ve hekimlerin moralinin düzeltilmesi için 4924 kadro ilanlarının bir an önce yapılması gerektiğini vurguluyorlar. Ayrıca, sendikaların iç çatışmaları bir kenara bırakıp hekimlerin bu önemli sorununa odaklanmaları isteniyor.

“Ekonomik Koşullar Bizi Zorluyor”

Hekimler, geçim sıkıntısı ve ekonomik koşulların ağırlığı altında ezildiklerini belirtiyor. Can güvenliği olmayan ortamlarda çalışmak zorunda kalmalarının, psikolojik ve fizyolojik olarak büyük bir baskı yarattığını dile getiriyorlar. Bu durumun sağlık hizmetlerinin kalitesini de olumsuz etkilediğini belirten hekimler, yetkililerden acil çözüm bekliyor.

4924 kadrolarının bir an önce ilan edilmesi ve belirsizliklerin giderilmesi, hekimlerin moralini düzeltmek ve sağlık hizmetlerinin aksamadan devam etmesini sağlamak adına büyük önem taşırken, Sağlık Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın bu konuda hızlı ve etkili adımlar atması bekleniyor.