Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şehir hastaneleriyle ilgili bazı iddialara yanıt verdi. Sağlık Bakanlığı bütçesi içinde şehir hastanelerine ayrılan payın azaldığını, 2022 bütçesinde yüzde 14,3 olan bu oranın 2023'te yüzde 13,4'e, 2024'te ise yüzde 11,4'e düştüğünü açıkladı. Bakan, "Şehir hastaneleri her geçen gün bütçeyi yutuyor" iddiasının ya bilgisizlikten kaynaklandığını ya da maksatlı olduğunu belirtti.

Bakan Koca'dan Antalya Şehir Hastanesi’ne Hayırlı Olsun Mesajı! Bakan Koca'dan Antalya Şehir Hastanesi’ne Hayırlı Olsun Mesajı!

Koca, şehir hastanelerinin bugünkü değeriyle metrekaresinin 1465 avroya mal edildiğini ve bu fiyata en ileri teknolojilere sahip cihazlarla tam donatıldığını, çevre düzenlemesine kadar her şeyin dahil olduğunu ifade etti. Bakan, şehir hastanelerinin bu maliyetlerle yapılmamış olması durumunda bugün bu hizmetlerin sunulamayacağını vurgulayarak, "Şehir hastanelerimizin kamu bütçesi üzerinde yük olduğunu söylemek artık tamamen yanlıştır" dedi.

Editör: Serap