Bakan Koca, sağlık sektöründe şiddetle mücadele amacıyla bir eylem planının hazırlandığına dikkat çekti. Planın temel noktalarından birinin güvenlik tedbirleri olduğunu ifade eden Bakan Koca, sağlık kuruluşları ve hastanelerde güvenliği artırmak için İçişleri Bakanlığı ile işbirliği yaptıklarını belirtti. Emniyet ve güvenlik personeli sayısının artırılmasını planladıklarını vurguladı.

 Sağlıkta şiddet olaylarına karşı alınan önlemler hakkında da konuşan Bakan Koca, beyaz kod uygulamasının devreye girdiğini söyledi. Bu uygulama ile hukuki süreçlerin hızlandırıldığını ifade eden Koca, aynı zamanda potansiyel bir şiddet durumu öngörüldüğünde, gri kod gibi bir uyarı sistemiyle yetkililerin haberdar edileceğini ve gerektiğinde beyaz kod ile eyleme geçileceğini belirtti.

Unvan Değişikliği Sınavı Mülakat Tarihi Belli Oldu! Unvan Değişikliği Sınavı Mülakat Tarihi Belli Oldu!

 Sağlık çalışanlarının yükünün her geçen gün arttığını ve çalışma ortamlarının daha düzenli hale getirilmesi gerektiğini dile getiren Bakan Koca, Sağlıklı Yaş Alma Merkezleri'nin (SYAM) önemine değindi. Bu merkezler sayesinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlara yönelik evde ve uzaktan sağlık hizmetinin daha etkili bir şekilde sunulacağını belirtti. Ayrıca, 80 yaş ve üzeri vatandaşlar için de bu hizmetin bazı illerde başladığını ve bu uygulamanın daha da yaygınlaştırılacağını ifade etti.