Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ziyareti, Sakarya'daki sağlık alanında yapılacak çalışmalar ve yatırımların gündeme geldiği önemli bir buluşmaydı. AK Parti Sakarya Milletvekilleri ve İl Başkanı, şehrin sağlık ihtiyaçları ve projeleri hakkında Bakan Koca'ya bilgi verdi.

“2024 YATIRIM PLANINA ALINACAK”

Sakarya Ağız ve Diş Merkezi ile ilgili konuşan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’yı Sakarya Milletvekillerimiz ile birlikte makamında ziyaret ettik. Sakarya’mızın başta şehir hastanesi olmak üzere, sağlık alanındaki yatırımlarını, ihtiyaçlarını ve projelerini konuştuk. Erenler’deki Sakarya Ağız ve Diş Merkezi ile ilgili proje etüt ve planlama çalışmalarına bu yıl içerisinde başlanılacak ve 2024 yatırım planına alınacaktır.

Tıbbi cihaz, hastanelerimizin ekipman ihtiyacı ve ilimizin ambulans araç ihtiyacı başta olmak üzere değişik branşlardaki hekim taleplerimizi de bu görüşme vesilesiyle Sayın Bakanımıza ilettik. Kıymetli Bakanımıza şehrimize olan ilgisi ve misafirperverliği için çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

“SAĞLIK BAKANIMIZ TARAFINDAN OLUMLU KARŞILANDI”

AK Parti Sakarya Milletvekili ve KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan Atabek konuyla ilgili, “İl Başkanımız ve Milletvekillerimiz ile birlikte Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek şehrimizdeki sağlık yatırımlarını değerlendirdik.

1000 Yataklı Şehir Hastanemiz hızla yükseliyor. Şehir Hastanemiz tamamlandığında Sakarya ve çevre illerinin ihtiyacını büyük oranda karşılayacak. Sakarya’mıza bir müjdeli haberi de vermek istiyoruz. Erenler’de hayata geçirilecek olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 2024 Yılı Yatırım Planına alınacak şekilde proje ve etüt çalışmalarına bu yıl içerisinde başlanacak.

Hastanelerimizin personel ihtiyacı, tıbbi cihaz ve araç ihtiyaçları ile ilgili taleplerimiz Sağlık Bakanımız tarafından olumlu karşılandı. Kıymetli Bakanımıza şehrimizin meselelerine yaklaşımı ve nazik kabulleri için şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

sakarya