Rize Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Tepe'nin görevine devam edeceği yeni yönetim teşkilatında, Dr. Hakan Görgülü'nün Çanakkale'ye atanmasının ardından Destek Hizmetleri Başkanlığı ile Halk Sağlığı Hizmetleri ve Sağlık Hizmetleri Başkanlığı pozisyonlarında değişiklikler yaşandı. Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Gürkan Altuntaş'ın ise yeni dönemde görevine devam edeceği belirlendi.

Yönetim teşkilatındaki önemli değişikliklerden biri, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Yıldız Mete'nin yeni dönemde Destek Hizmetleri Başkanı olarak atanması oldu. Sağlık Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Talip Başak, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki eski görevine dönerken, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Seçkin Karaoğlu, Trabzon ili Sürmene Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevine atandı.

Opr. Dr. Talip Başak'ın yerine Sağlık Hizmetleri Başkanlığına Rize Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ayşe Avcı'nın atanacağı, Opr. Dr. Seçkin Karaoğlu'nun yerine Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına ise aynı birimin başkan yardımcılığı görevini sürdüren Dr. Mehmet Halit Baykal'ın getirileceği öğrenildi.

Ruh Sağlığı Birim Uzmanı Salih Yıldırım'ın Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcılığına, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Uzman Serkan Gürel'in ise Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcılığına atanacakları bilgisine ulaşıldı. Atamaların Sağlık Bakanlığındaki imza aşamasında olduğu belirtilirken, bu hafta sonuna kadar ya da en geç 15 Aralık'a kadar yapılacak atamalarda bir değişiklik olması beklenmiyor.

RİZE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YÖNETİM TEŞKİLATI ŞU ŞEKİLDE OLACAK:

RİZE İL SAĞLIK MÜDÜRÜ: Dr. Mustafa Tepe

Rize Destek Hizmetleri Başkanı: Yıldız Mete

Rize Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı: Dr. Mehmet Halit Baykal

Rize Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı: Dr. Öğretim Üyesi Gürkan Altuntaş

Rize Sağlık Hizmetleri Başkanı: Dr. Ayşe Avcı

İlçe Sağlık Müdürü Burak Bozgan Devlet Hastanesi Başhekimliğe Atandı! İlçe Sağlık Müdürü Burak Bozgan Devlet Hastanesi Başhekimliğe Atandı!

Rize Destek Hizmetleri Başkan Yardımcıları: Fatih Turan ve Osman Şişman

Rize Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı: Salih Yıldırım

Rize Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı: Davut Aksoy

Rize Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı: Serkan Gürel

Editör: Serap