Sağlık personelleri kendi içlerindeki bilgi akışı ve camiayla alakalı haberleri en güvenilir kaynaktan öğrenmek istemektedirler. Personel Sağlık Haber söz konusu olduğunda, haberin kaynağı ve güvenilirliği büyük önem arz eder. Sağlık personeline yönelik medyaya yansıtılan yanlış bilgiler içeren haberlere anında doğru bilgi ile tepki gösterilmesi gerekir. Personel sağlık, 3 yıldır bu anlamda önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Diğer taraftan STK’lar aracılığıyla yapılan bu konulardaki açıklamalar da yine aynı hızla sağlık personelinin bilgisine sunulur. Yanlış bilginin camiada oluşturacağı infial düşünüldüğünde doğru haber kaynağından hızlı veri akışının bu anlamda büyük önem taşıdığını düşünmekteyiz.

Personel Sağlık Takip Kanalları Nerede?

Sağlık personeli ile alakalı gerekli olan tüm haberlerin edinilmesinde önemli bir rolü olan platform personel sağlık haber ‘dir. Çalışanların gün içerisinde özlük hakları başta olmak üzere mevzuatla ilgili yeni gelişmeleri öğrenme istekleri sonrasında, haber platformunun önemi artmıştır.

Çalışanlara yönelik yapılan haberlerinde doğru ve yaygın kanallar üzerinden duyurulması haberin yapılması kadar önemlidir. Bu anlamda personel sağlık takipçi sayısı ile sosyal medyada önemli bir yer edinmiştir.

Personel Sağlık Sosyal Medya Araçları Neler?

Personel Sağlık sosyal medya araçlarından başlıcaları şunlardır:

  • Twitter,
  • Instagram,
  • Facebook Grup,
  • Facebook Sayfası veTelegram

şeklinde sıralanmaktadır.

Personel Sağlık Twitter adresinden başlamak gerekirse kısa sürece önce spam saldırılar sonucu değiştiğini hatırlatalım. Uzun süre saglikperssonel adresinden yayın yapan hesap, 3 aydır saglikperrsonel şeklinde değiştirilerek sıfırdan sağlık personelinin hizmetine sunulmuştur. Instagram ise en güçlü olduğumuz platformdur. 60 bin takipçimiz bulunan instagram hesabımızla her gün takipçilerimizi detaylı bilgilendiriyor, haber manşetlerini de paylaşarak tık haberciliği değil bilgi haberciliği yaptığımızın imzasını atıyoruz.

Facebook kullanımının son yıllarda olan düşmüş olmasına rağmen bu platformada yeterince önem veriyor, hem grup hem de sayfa bazlı yayın yapıyoruz. Kullanıcılar isterseler grup aracılığıyla isterseler sayfa aracılığıyla haberlerimizi takip edebilmektedir.