PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Kura Tarihini Açıkladı

Sağlık Bakanlığı tarafından 28 Aralık 2022 ile 29 Aralık 2022 günlerinde 11317 kişilik sürekli işçi alımına dair kura çekileceğini bildirildi.

Personel Alımı 27.12.2022, 22:02 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Kura Tarihini Açıkladı

Kura çekilişinin Sağlık Bakanlığı’nın Youtube kanalı üzerinden canlı yayınlanacağı duyurulurken 2 gün boyunca kura çekim işlemlerinin süreceği belirtildi.

28 Kasım 2022 ile 2 Aralık 2022 tarihleri arasında İŞKUR tarafından sürekli işçi alımına ait başvuruların tamamlandığı ve Bakanlığa bildirildiği belirtilen açıklamada 28 – 29 aralık 2022 tarihlerinde alıma dair Kura’nın Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesinde gerçekleşeceği duyuruldu.

Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere 11.317 Sürekli İşçi Alımı Kurası Hakkında 27.12.2022 Tarihli Duyuru:

T.C. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca 11.317 sürekli işçi alımı için 28/11/2022 – 02/12/2022 tarihleri arasında İŞKUR tarafından il ve meslek bazında başvurular alınmış ve Bakanlığımıza bildirilmiştir.

İşe alınacak sürekli işçiler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin geçici 10 uncu maddesi hükmüne göre öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir.

İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 28-29 Aralık 2022 tarihlerinde Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde gerçekleşecektir.

Kura çekilişi Bakanlığımız YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlanacağından, kuraya katılımcı alınmayacaktır.

Kura sonuçları aynı gün saat 22:00’den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır.

28 Aralık 2022 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 10:00’da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

29 Aralık 2022 (Perşembe) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:00’da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

Yorumlar (3)
Gormus 1 ay önce
Kadrolu personel tayin zamanı geldi açmadılar. Oy ve secim ugruna yeni isci ve eski hükümlü ilanı acildi. Demek uzman kadrolu personelin bu kadarcik bile degeri yok. Hakkimiz helal olmasın. Secimde gorusuruz
sus kepazelik yapma 1 ay önce
neyin müdürü ulan sizi kim atadı hangi sınavı kazandınız hak yiyen kargalar
Zikrullah 1 ay önce
Sağlık yöneticilerinden il müdür yardımcısı,müdür,şube müdürü,müdür yardımcısı görevini yapmakta iken 663 sayılı KHK ile görevlerinden alınan ve Araştırmacı yapılanlar maddi ve manevi mağduriyet yaşatılmakadır.Mükteseb özlük haklarını,taban ve teşvik ek ödeme,%20 sabit ek ödeme ve 3600 ek gösterge kapsamına alınmasıyla bir nebze olsa hak tecelli olacaktır.
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.