İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi'nde gözaltında tutulan 14 kişi hakkındaki son gelişmeler açıklandı.

İşlemleri tamamlanan şüphelilerden 3'ü serbest bırakılırken, 11'i adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 2'si tutuklanırken, 2'si "konutu terk etmeme" adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Diğer 7 şüpheli de adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Mali suçlarla mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyon hakkındaki detaylar sitemizden duyurulmaya devam edilecek.

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, bir özel hastane sahibi, 4 çalışanı ve 9 doktor "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "resmi belgede sahtecilik", "nitelikli dolandırıcılık", "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet" ve "Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu'na muhalefet" suçlamalarıyla aranıyordu. İzmir, İstanbul, Manisa ve Şırnak'taki adreslere yapılan eş zamanlı operasyonda, İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 14 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin, kamu zararına neden olarak, yapılmamış tedavileri yapılmış gibi gösterdikleri, yurt dışındaki doktorları hastanede çalışıyormuş gibi göstererek kaşelerini kullandıkları ve çeşitli yöntemlerle fatura düzenleyerek toplam 147 milyon liralık zarara yol açtıkları iddia ediliyor.