Olayın başına yansımasının ardından açıklamada bulunan özel hastane yetkilileri ise, küçük kızın başvuru yaptığı sırada kırmızı alanda 3 farklı hastaya müdahale edildiğini belirterek, kızın elinde yaşanan kesinin sabah saatlerinde meydana geldiğini söylediler.

8 Sağlık Personeli Yedikleri  Yemekten Zehirlendi 8 Sağlık Personeli Yedikleri Yemekten Zehirlendi

Antalya'da yaşanan bir olay, özel bir hastane ve hasta arasında yaşanan anlaşmazlığı gündeme getirdi. İddialara göre, elinde kesik olan küçük kız çocuğu ve annesi, özel bir hastanenin acil servisine gittiğinde, sigortası olmadığı gerekçesiyle müdahale edilmeden geri çevrildi. Hastanenin açıklamasına göre ise, küçük kızın başvuru yaptığı sırada kırmızı alanda 3 hastaya müdahale ediliyordu ve kızın elindeki kesik sabah saatlerinde meydana gelmişti.

Olayı sosyal medyada paylaşan Hikmet Tuğsuz, adaletsizlik karşısında sessiz kalamayacağını belirterek, herkesin bu tür durumların mağduru olabileceğini vurguladı. Yaşam Hastanesi ise olayla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Olay sırasında, 112 acil ekibinin kırmızı alanda senkop şüphesi ile getirdiği bir hasta ile epileptik atak nedeniyle getirilen bir hasta ve aynı anda bir hasta yakınına müdahale ediliyordu. Bu yoğunluğun ortasında, 10 yaşlarında bir kız çocuğu, ev kazası sonucu elinden yaralandı ve triyaj alanında yeşil alana yönlendirildi. Ancak, hastanın muayene ve tedavi sürecini engelleyen bir kişi, görevli personele tacizde bulunarak hastanın tedavisini aksattı. Bu nedenle hastanın annesi, korkup hastaneden ayrıldı."

Yaşanan olay, sağlık hizmetlerindeki sorunlara ve hasta hakları konusundaki hassasiyete dikkat çekti. Hastanelerin yoğunluğu ve hasta haklarının korunması hususunda daha fazla duyarlılık gösterilmesi gerektiği vurgulandı.