Otelde bulunan görgü tanıklarından biri, genç bir kadının çığlık sesleri duyulduktan sonra odadan çıktıklarını ve kısa süre sonra polis ve ambulans ekiplerinin olay yerine geldiğini aktardı.

İstanbul Avcılar'daki otelde gerçekleşen silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Doktor İbrahim Karahan, hastaneye kaldırıldı. Ancak tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis ekipleri, olayla bağlantılı olduğu düşünülen biri kadın iki kişiyi gözaltına aldı.

Olay, dün akşam saatlerinde Üniversite Mahallesi'ndeki bir otelde yaşandı. İddiaya göre, doktor İbrahim Karahan ile Ali Asker Kıtay arasında başlayan tartışma, hızla silahlı saldırıya dönüştü. Tartışma sırasında Kıtay'ın Karahan'a silahla ateş etmesinin ardından, Kıtay ve yanındaki kadın kaçarak otomobile bindi.

Yaşanan bu acı olay, İstanbul Avcılar'da adeta şok etkisi yarattı. Olayla ilgili soruşturma sürerken, hayatını kaybeden doktorun ailesi ve meslektaşları büyük  üzüntü içinde.

ŞÜPHELİ SİLAHIYLA YAKALANDI

Polisin çalışmasıyla Kıtay ve otelden birlikte kaçtığı yabancı uyruklu Dılnoza Bayramova yakalandı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada ise saldırıda kullandığı silah ele geçirildi.

"BAĞIRMA SESLERİ ÜZERİNE DIŞARI ÇIKTIK"

Olayı gören Zilan Şengel, bir kadının bağırma sesleri üzerine dışarı çıktıklarını ardından polis ve ambulans ekiplerinin geldiğini belirterek, "Sonradan adamın vefat ettiğini duyduk" söyledi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.