3 + 1 sözleşmeli istihdamıyla ilgili “gelin tek ses olalım” çağrısında bulunan Osman Kaya, “sözleşmeli olarak atanan meslektaşlarının daha fazla mağduriyet yaşamaması için tüm sponsorluğunu üstleneceğimiz bir organizasyona imza atıyoruz” dedi.

3 + 1 sağlık şurası yapılacak

Genel Başkan Osman Kaya, 3 + 1 sözleşmeli olarak ataması yapılan meslektaşlarının yaşadığı mağduriyeti en gür sesle dile getirmek adına, ailelerinden, eşinden, yavrusundan, annesinden babasından ayrı kalan tüm gençler için 3 + 1 sağlık şurasını gerçekleştireceklerini duyurdu.

Şehir Hastanesinde Eksikler Bir Türlü Tamamlanamıyor Şehir Hastanesinde Eksikler Bir Türlü Tamamlanamıyor

Kamu Birliği Konfederasyonu ve Genç Sağlık Sen Genel Başkanı Osman Kaya, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

3+1 sözleşmeli olarak atanan meslektaşlarımızın daha fazla mağduriyet yaşamaması için tüm sponsorluğunu üstleneceğimiz bir organizasyona imza atıyoruz! 3+1 sözleşmeli olarak atanan meslektaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti en gür sesle dile getirmek adına, ailesinden, eşinden, yavrusundan, annesinden babasından ayrı kalan tüm gençler için! 3+1 SAĞLIK ŞURASINI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ. 3-4 Mayıs tarihlerinde Ankara'da gerçekleştireceğimiz. Bu şuraya sendika adı ve 3+1'liler için görüşü fark etmeksizin tüm sağlık sendikalarını davet ediyorum. Gelin, 3+1'liler için sürdürdüğümüz mücadelenin etrafında kenetlenelim!"

"Gün birleşme günüdür"

Kamuda 3+1 sözleşmeli olarak çalışan memurlar için tüm sendikalara ortak çağrıda bulunan Osman Kaya “gün birleşme günüdür” dedi. 3+1 sözleşmeli olarak çalışan memurların yaşadığı mağduriyetin altını çizen Kaya, “bu noktada sendikalar olarak isim ve cismimizi bir kenara bırakıp 3+1 sözleşmeliler için ortak bir mücadelede kenetlenmeliyiz” dedi.