Daha önce Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ı ziyaret ederek hazırlanan raporu sunan Genel Başkan Önder Kahveci ve heyeti, AK Parti Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili Abdullah Güler’e de acil çözüm bekleyen sorunları içeren raporu takdim etti.

Genel Başkan Önder Kahveci, ziyaret sırasında şu konuları gündeme getirdi:

- 1. dereceye yükselen kamu görevlilerine tamamına 3600 ek gösterge verilmesi ve bu bağlamda TRT personelinin ek göstergeden kaynaklı sorunlarının çözülmesi,

- Yardımcı hizmetlilerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi,

- Kamu görevlilerine yapılan 8 bin 77 TL'lik ilave ek ödemenin emeklilere de yapılması,

- Vergide adaletin sağlanarak, kamu görevlilerinin vergi dilimlerinin yüzde 15'e sabitlenmesi,

- 2008 yılı öncesinde işe başlayanlarla 2008 yılı sonrasında işe başlayanlar arasındaki sosyal güvenlik hakları bakımından ortaya çıkan farklı uygulamaların giderilmesi.

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, AK Parti Grup Başkanı'na sunulan konular hakkında şunları ifade etti: 

AK Parti Grup Başkanına sunduğumuz konular, kamu görevlilerinin büyük çoğunluğunun sorunlarını çözebilecek niteliktedir. Memurlarımız ve emeklilerimiz TBMM’den çıkacak olumlu bir kararı beklemektedir.

Sendika Başkanı: Memur Maaşları Eridi,Refah Payı Mutlaka Verilmelidir! Sendika Başkanı: Memur Maaşları Eridi,Refah Payı Mutlaka Verilmelidir!

Sayın Cumhurbaşkanımızın 3600 ek gösterge konusunda verdiği sözün hayata geçmesi bakımından da önem taşıyan raporumuzda Türkiye Kamu-Sen olarak bu konuya ilişkin hazırladığımız kanun teklifi bulunmaktadır. 

2023 yılı sona ermeden kamu çalışanlarının yüzlerini güldürecek düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz. Türkiye Kamu-Sen olarak, bu talep ve beklentilerin sonuca ulaştırılması konusunda takipçi olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz."