Güzelyalı Mahallesi'ndeki Zakir Gergin apartmanında meydana gelen olayda, doktor Feray Balkan, annesi Eda ve çocukları Asya ve Aliş ile birlikte Adana'ya geldi. Ancak, ayrıldığı eşi olan astsubay Seçkin E., apartman çevresinde pusuya yatarak Feray Balkan'ı bekledi. Feray Balkan, çocukları ve annesini asansörle eve gönderdikten sonra aşağıya inerek eski eşiyle konuşmak için bekledi. Ancak, bu sırada pusuda bekleyen Seçkin E., genç doktora tabanca ile saldırarak olay yerinden kaçtı.

Genç kadının çocukları ve annesi, yaşanan dehşet anına tanıklık etti. Olayın ardından sorumlusu olan Seçkin E., kaçarken, emniyet güçleri tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.

Cansız bedenini kızı buldu

Annesinin eve gelmemesi üzerine aşağı inen kızı Asya, annesinin cansız bedeniyle karşılaşınca çığlık atıp apartmandakilerden yardım istedi. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaptıkları incelemede Feray Balkan’ın hayatını kaybettiğini belirledi.

Katil koca gözaltına alındı

Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise olay yerinden kaçmaya çalışan Seçkin E.’yi tabancayla birlikte yakalayarak gözaltına aldı.

Cenazesi yarın defnedilecek

Feray Balkan’ın cansız bedeni otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Bugün otopsisi tamamlanan Balkan’ın cenazesinin İngiltere’de yaşayan Bilgisayar Mühendisi ağabeyi Fatih’in gelmesi beklendiği için yarın öğle namazına müteakip Buruk Mezarlığı’nda defnedileceği öğrenildi.

Kanlı çanta amcaya teslim edildi

Öte yandan Feray Balkan’ın olay sırasında omzunda takılı olan kanlı çantası ise bugün Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’nda amcası Ahmet Balkan’a teslim edildi.

Apartmanda acı hakim

Olayın yaşandığı Güzelyalı Mahallesi’nde ki Zakir Gergin apartmanında ise Feray Balkan’ın yakınlarının acılı bekleyişi sürüyor. Balkan’ın meslektaşları ve iş arkadaşları apartmana gelirken acılı anne Eda ve Feray Balkan’ın ablaları Fatma ile Funda’nın evde sinir krizi geçirdikleri sağlık ekiplerinin acılı aileye sakinleştirici iğne yaptığı öğrenildi.

"Cezaevinden inşallah çıkamaz"

Gazetecilere konuşan Feray Balkan’ın iş arkadaşı Sibel Şahin, “Mükemmel bir insan, mükemmel bir anne ve mükemmel bir eşti. Maalesef goncalarımız itin kopuğun elinde solup gidiyor böyle. Onu elimizden aldılar. 1 yıl önce şiddetli geçimsizlikten dolayı boşanmışlardı. Takip etmiş buraya geldiğini öğrenmiş. Burası annesinin evi aşağıda pusu kurmuş eski eşi. Feray annesini ve çocuklarını asansörle yukarı göndermiş kendisi aşağıda kalmış. Feray’da asansöre bineceği sırada asansörün önünde katletmiş. Geçinemediklerini, sıkıntıları olduğunu söylüyordu ama bu kadar derin ne olduğunu bilmiyorduk. Annesi gelmeyince kızı aşağıya gelmiş annesini yerde bulmuş. Sonuna kadar deliklerde çürüsün bir daha çıkamasın inşallah” ifadelerini kullandı.

İşte Sağlık Bakanlığı İçin Adı Geçen Milletvekili! İşte Sağlık Bakanlığı İçin Adı Geçen Milletvekili!

Katil koca Seçkin E.’nin ise emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.