Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi Başkanı İbrahim Doğan, Nevşehir Üniversitesi'nde teknisyen olarak memur kadrosunda görev yapıyor.

TES. Nevü temsilcisi bugün açıklanan kamu işçilerine verilen zam oranlarından sonra işçi olmak için başvuru yaptı

Tes. Nevü Başkanı İbrahim Doğan’ın başvurusundan sonra sendika adına şube başkanı Tayfur Urgenç açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“TES Nevü başkanı İbrahim Doğan; Kamu işçisi personelleri memurlara göre daha iyi ekonomik koşullarda yaşamaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Türk-İş Başkanının katılımı ile gerçekleşen toplu iş sözleşmesinde işçilere %45 zam yapılmıştır. Cumhurbaşkanının açıklamasına göre en düşük kamu işçisinin taban maaşı 15.000 TL olmuştur.

Memur ve kamu işçisi arasındaki maaş farkı da işçi lehine artmıştır. Kamu işçisi yıl içerisinde maaşlarına ek olarak ikramiye ve tediye ödemeleri de almaktadır.

Sosyo ekonomik yaşam seviyesi memurdan daha yüksek olan işçi statüsüne, teknisyen memur olduğum için de teknik bir işçi kadrosuna atanmak için başvurumu gerçekleştirdim. İfadelerini dilekçesinde belirterek işçi statüsüne geçmek için eylemini gerçekleştirmiştir.”

Editör: Güler Sağlam