Genel Başkan Destici, 22 Ağustos'ta yapılacak görüşmede hükümet temsilcilerinin memurlar ve memur emeklileri için Merkez Bankası'nın enflasyon tahmininin üzerinde bir artış teklif etmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca asgari ücretlilerle ilgili öneri hakkında da konuşan Destici, 6 ayda bir toplanılmasını önerdiklerini ifade etti. Çalışanların enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında ezilmemesi gerektiğine vurgu yapan Destici, bunun yollarının bulunması ve uygulanmasının gerektiğini söyledi. Ekonomide uluslararası kurumların karşılığı olan uzmanların görev aldığını hatırlatan Destici, çözümlerin sadece zamlarda değil, düşük gelirli, yoksul ve fakiri koruyacak tedbirlerde de aranması gerektiğine dikkat çekti.

BBP Genel Başkanı, haksızlık olarak değerlendirdiği bir duruma da değinerek, emeklilerin temmuzda yapılan zamların kök maaşa yansıtılması nedeniyle maaşlarında artış yaşamadıklarını söyledi. Bu haksızlığın düzeltilmesi ve bir seferlik yüzde 25 zam yapılması gerektiğini belirten Destici, ardından refah payı ve seyyanen zam verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Memur, emekli ve asgari ücret maaşlarında düzenleme yapılması gerektiğini vurgulayan Destici, hükümetin memurlara sunduğu teklifi de eleştirdi. Merkez Bankası'nın 2024 ve 2025 yılı için açıkladığı enflasyon tahminlerine dikkat çeken Destici, bu tahminlerin altında bir teklifin hükümet tarafından sunulduğunu ifade etti.