Kira konusundaki anlaşmazlık, Aile Sağlığı Merkezi'nin mülk sahibi ile Sağlık İl Müdürlüğü arasında gelişti. Şeyhşamil Mahallesi'nde bulunan bu merkezin geleceği üzerine yaşanan anlaşmazlık, doktorlar ve mülk sahibi arasında gerilimi artırdı.

Sivas İl Sağlık Müdürlüğü ile Mülk Sahibi Arasındaki Anlaşmazlık Uzun Zamandır Sürüyor

Sivas'ta bulunan Aile Sağlığı Merkezi'nin mülk sahibi ile Sivas İl Sağlık Müdürlüğü arasındaki anlaşmazlık devam ediyor. Olayın temeli, 2018 yılında 1 yıllığına kiralanmış olan bu alandaki sözleşmenin 2019 yılında iki tarafça sonlandırılmasıyla atıldı.

İddialara göre, sözleşmenin bitimine rağmen Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yapan doktorlar, alanı 6 ay boyunca kira ödemeden kullanmaya devam etti. Bu durum noter aracılığıyla İl Sağlık Müdürlüğü'ne bildirildi ve sağlık müdürlüğü, 6 aylık kira bedelini mülk sahibine ödedi.

Mülk sahibi, doktorların usulsüz olarak alanda kaldıklarını beyan etti ancak sağlık müdürlüğü, "biz herhangi bir ödeme yapmayacağız, doktorlar ile siz anlaşacaksınız, bizimle alakalı herhangi bir şey kalmadı" şeklinde cevap verdi.

Bu durumun ardından mülk sahibi çeşitli girişimlerde bulundu ancak sonuç alamadı. Konu nihayet adli makamlara taşındı ve neredeyse 4 yıl süren bir mahkeme süreci başladı. Mülk sahibi, davalarda başarılı olmasına rağmen doktorlar konuyu üst mahkemeye taşıma yolunu seçerek anlaşmazlığın devam etmesine neden oldu.

Yurtdışında yaşayan bir Türk vatandaşı olan mülk sahibi, yetkililerden uzun süren bu anlaşmazlığın sona ermesi ve mağduriyetinin giderilmesi için yardım bekliyor. Durum hala çözüme kavuşmuş değil.