Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü olarak görev yaparken siyasi torpille Mesut Yalçın'ın istifasıyla boşalan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne atanan K.T., pandemi nedeniyle tayinlerin kapalı olduğu bir dönemde, yasak olmasına rağmen kurumdan iki kadın çalışanı da beraberinde götürdüğü SES Kocaeli web sitesinde haberleştirilerek iddia edildi.

Personel Yetersizliği Döneminde Şaşırtan Uygulama

Hastanelerde personel yetersizliğinin had safhada olduğu bir dönemde, K.T.'nin hem sekreterini hem de çaycısını yanında götürdüğü iddiaları şaşkınlıkla karşılandı.

Bu durum, sağlık personeli eksikliğinin ciddi boyutlarda olduğu bir zamanda büyük tepki topladı.

Hastanelerde Hemşirelerin Sıkıntıları: Torpil ve Liyakatsizlik Had Safhada.. Hastanelerde Hemşirelerin Sıkıntıları: Torpil ve Liyakatsizlik Had Safhada..

Soruşturma mı Başlatıldı?

Halen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevini yürüten K.T. hakkında bir soruşturma başlatıldığı ileri sürülüyor. Ancak, bu soruşturmanın hangi olayla ilgili olduğu henüz bilinmiyor.

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu iddialar, Kocaeli Sağlık Camiasında tartışma yaratırken personel dağılımı ve görevlendirme uygulamalarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiği yönünde tepkileride beraberinde getirdi.