Bugünden itibaren akaryakıt almayanların son fırsatı bugün olabilir. Çünkü gece yarısı itibarıyla akaryakıt fiyatlarına litre başına 1 lira zam yapılacak. Özellikle 50 litrelik bir otomobilin sahipleri, bu artışla birlikte 50 lira daha fazla ödeme yapmak zorunda kalacak.

Bu nedenle, vatandaşlarımızın akaryakıt istasyonlarına yönelmesi ve yakıt ikmali yapması bekleniyor. Haberimizi dikkatlice takip eden araç sahipleri, fiyat artışının etkilerini en aza indirmek adına bu akşamki son fırsatı iyi değerlendirebilirler.

Başöğretmen Maaşı Ne Kadar Olacak? 2024 Yılı! Başöğretmen Maaşı Ne Kadar Olacak? 2024 Yılı!

Akaryakıt fiyatında yeniden zam yolda

Haftanın ilk iş gününe dolar hızlı bir başlangıç yaptı. Döviz kurundaki hareketlilik anında akıllara akaryakıt fiyatlarını getirdi. Sık sık zamlarla karşılaşan vatandaş bir kez daha akaryakıt istasyonlarının yolunu tutmak zorunda kalacak.

Geçtiğimiz haftanın son iş gününde motorine 1 lira 52 kuruş bir indirim uygulanmıştı. Ancak bu indirim oldukça kısa sürdü. İndirimin ardından peşine zam haberleri geldi. Yapılacak zam ile birlikte motorinin litresi 38 liraya dayanacak. Hatta bazı büyükşehir ve anadoluda 38 liranın da üzerine çıkacak.

ÖTV fiyatı akaryakıtı birden yükseltti

16 Temmuz’da yapılan ÖTV düzenlemesi akaryakıt fiyatlarını ciddi derecede etkilemişti. Motorin ve mazot ortalama 6 lira zam görmüştü. Bu da fiyatların ani artışına sebep olmuştu.

14 Mayıs seçimlerinden önce vatandaş akaryakıtı 18 ile 19 lira arasında alıyordu. 3 aylık zaman diliminde gelen zamlar ve ÖTV sonrasında benzin ve motorin 2 kat artış yaşadı.