Teröristlerin güvenlik güçlerimize karşı sınırlı ötesinde tacizlerin devam ettiğini söyleyin Hulusi Akar, terör örgütünün ciddi bir çöküş içerisinde olduğunu savundu.

Bakan Akar, savunma ve güvenlik konularındaki diğer değerlendirmelerinin yanı sıra personel temini konusunda da açıklamalarda bulundu.

Savunma ve güvenlik açısından personel temininin önemli olduğunu söyleyen Bakan Akar, şu ifadeleri kullandı:

Nitelikli insan gücünün temini konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Subay, astsubay, devlet memuru, işçi, askeri öğrenci ve sözleşmeli er alımına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu yıl içinde toplam 30 bin 62 personel temini için planlamalarımızı yaptık. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor. 2 Nisan'da yapılacak askeri öğrenci aday belirleme sınavı ile öğrenci alımına yönelik çalışmaları başlayacak, daha sonra hazirandaki mülakatlarla devam edecek. Tüm gençlerimizi bize katılmaya, Milli Savunma Bakanlığının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin geleceğinde ve ülkemizin savunma ve güvenliğinde görev almaya davet ediyoruz. Bunun parlak ve kutlu bir gelecek olduğunun da gençlerimiz tarafından bilinmesini istiyoruz.

Gerek terörle mücadele gerekse depremle mücadelede görev alan tüm personeli tebrik eden Akar,

Milletimizin bağrından çıkan, 'Peygamber ocağı' olarak bilinen Türk Silahlı Kuvvetleri her zaman milletinin emrinde görevinin başındadır

dedi.

Bakan Akar sözlerinin sonunda depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa dileklerini iletti.