Kronik Hastalığı Olan Memur İzin Dilekçesi Vermek Zorunda mı?

Normalleşme sürecinin açıklanmasıyla beraber alınan yeni kararlar içinde idari izin verilecek olan memurların idari izin için dilekçe verecek mi ve kronik hastalığı olanlar nasıl idari izin alacaklar sorularının cevabını veriyoruz.

Mevzuat 30.05.2020, 20:23 31.05.2020, 10:23
Kronik Hastalığı Olan Memur İzin Dilekçesi Vermek Zorunda mı?

Kronik hastalığı olan memurlar izin dilekçesi vermek zorunda mı?

1 Haziran tarihinden itibaren kamuda esnek çalışma sistemi sonlandırılmış ve kronik hastalığı olanlar ve 60 yaş üzeri haricinde memur ve işçilerin  normal mesaisine başlamaları yönünde genelge yayınlamıştı. Daha önceki idari izinlerde bazı kurumlar memur ve işçilerden idari izne ilişkin dilekçe alırken bazı kurumlar ise beyana göre kronik hastalığı olanlara idari izin vermişti. 1 Hazirandan itibaren verilecek olan idari izinlerde E nabız sistemi üzerinde yer alan bilgilere göre kronik hastalıkların belirleneceği bildirilmiştir. Kamu kurumlarının memur ve işçilerinin e nabız sistemlerine ulaşması mümkün olmadığından hastalığa bağlı idari izin kullanacak olan memurların e nabız sisteminden alacakları belgeleri kurumlarına sunması gerektiğini düşünüyoruz. Kurumlarca idari izinlerin resmi bir dilekçe ile alınması ve alınacak olan dilekçeye e nabız sistemindeki bilgileri gösterir belgenin eklenmesi  yanlış uygulamaların önünde geçecektir.

E Nabız Kronik Hastalıklar Sorgulaması Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım) haberi için tıklayınız

E Nabız Sistemindeki Hastalık Kodları Ne Anlama Geliyor! haberi için tıklayınız

TIKLAYIN

Cumhurbaşkanlığından İdari İzinler İçin Kronik Hastalıklar Hakkında Yeni Açıklama! haberi için tıklayınız

Sağlık Bakanlığının Belirlediği Kronik Hastalık Listesi - İdari İzinlerde Kabul Edilen Hastalıklar! haberi için tıklayınız

Kurumlar açısından örnek olması açısından yazımız ekinde örnek bir dilekçe yayımlıyoruz.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?