Ülke genelindeki gözler, Mart ayındaki yerel seçimlere doğru ilerlerken, büyükşehir belediye başkanlığı adaylarının kimler olacağına odaklandı. CHP'de mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tekrar aday olacağını açıklamasının ardından, AK Parti'nin İstanbul adayının kim olacağı merak konusu haline geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, olası İstanbul adaylığı iddialarıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı sıkça anılan Bakan Koca, konuya ilişkin kritik ifadeler kullandı.

SON DAKİKA | BAKAN KOCA AK PARTİ'NİN İSTANBUL ADAYI MI?

Son günlerde siyasi kulislerde hareketlenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın isminin öne çıkmasıyla daha da alevlendi. Ancak Koca, konuyla ilgili yaptığı açıklamada gündemi sakinleştiren ifadeler kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz'a yaptığı açıklamada, "İstanbul'a aday mısınız?" sorusuna net bir cevap verdi. Koca, işine ve bakanlığına odaklandığını vurgulayarak, adının İstanbul adaylığıyla anılmasının gerçeği yansıtmadığını belirtti. "Gerçekten ben bakanlığa, sağlığa, kendi işime odaklıyım. Asla gündemimde yok. Sağlık Bakanıyım. Bakanlığa odaklıyım. Benim dışımda insanlar konuşuyor. Hiç de hoşuma gitmiyor. Benim adıma birileri gündem yapıyor. Bakan olarak yapmam gereken işlerle meşgulüm. Başka bir gündemim yok." şeklinde konuştu.

Koca, sürekli olarak adının gündeme getirilmesinin ve spekülasyonlar yapılmasının gerçeği yansıtmadığını ve doğru bir şey olmadığını belirtti. Özellikle 85 milyon vatandaşa karşı sorumlulukları olduğunu ve bunlara odaklanmak zorunda olduğunu ifade etti.

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine adaylık teklifi sunması durumunda ne yapacağına dair sorulara da açıklık getirdi. Koca, böyle bir durumun gündeminde olmadığını ve spekülasyonlar üzerine yorum yapmanın doğru olmadığını dile getirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bu açıklamaları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı spekülasyonlarına son noktayı koydu. Koca'nın vurguladığı gibi, kendi sorumlulukları ve bakanlık görevine odaklanmaya devam edeceği anlaşılıyor.