Kamu çalışanlarının alım gücü son 13 yıl içinde ciddi oranda geriledi. 3 harfli ucuzluk marketlerinin afişlerindeki temel gıda ürünlerine 13 yıl içerisinde yaklaşık 20 kat zam gelirken memur ve emeklisinin maaşları ise sadece yarı oranda arttırılmıştır.

Memur maaşı enflasyon altında ezilmiş, açlık sınırına dayanmıştır. Ek zam seçenek değil zorunluluktur! Meclisin ara vereceği 7 Nisan tarihinden önce memur zammı gündeme getirilip torba yasaya eklenmelidir.

MEMURU KURU SOĞANA MUHTAÇ ETMEYİN

Memuru kuru soğana muhtaç etmeyin. Yoksulluk memurun kaderi olmamalı. Kamu Çalışanları yükselen enflasyon altında ezilmeye devam ediyor. Kamu çalışanları, temel tüketim ürünlerine hemen hemen her gün gelen zamlardan bıkmış durumda. Memurlar, yükselen enflasyona endeksli hayat pahalılığı nedenle ay sonunu getiremiyor. Ekonomideki kötü gidişattan işçi, emekli, memur olmak üzere hemen hemen tüm kesimler şikayetçi olmaktadır. Kamu emekçilerinin refahı verdikleri hizmetin kalitesiyle doğru orantılıdır. Emekli, açlık; Memur, yoksulluk sınırı altında yaşıyor. Eğitim emekçileri her geçen gün daha da fakirleşiyor.

2023 YILI MART AYINDA AÇLIK SINIRI 9 BİN 591 TL, YOKSULLUK SINIRI 31 BİN 241 TL

Hak,hukuk ve liyakat için, hiyerarşik ücret adaleti için; Devleti kurumlar, kurumları çalışanlar yüceltir anlayışı içerisinde, gücünü ve mücadele azmini yalnızca kanunların kendisine vereceği yetkiye borçlu olacak, çalışma hayatına katkı sunacak yol arkadaşlarımızı bekliyoruz.

Liyakat-Sen Genel Merkezi