Planlanan değişikliğe göre, sadece Ankara ve İstanbul'daki 400 memura verilmesi planlanan ikramiye, tüm memurları kapsayacak şekilde genişletilecek. AK Parti tarafından geri çekileceği bildirilen tartışmalı karar, tüm memurları içine alacak şekilde yeniden düzenlenecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun 400 çalışanına ödenmesi planlanan 45 bin liralık hayat pahalılığı tazminatı, muhalefet milletvekillerinin "ücret eşitsizliği ortaya çıkar" eleştirilerine maruz kalmıştı. Habertürk'ün aktardığı bilgilere göre, bu eleştirilerin ardından AK Parti'nin torba teklifin genel kurul görüşmeleri sırasında maddeyi geri çekeceği iddia edildi.

Bakan Işıkhan: Gündemimizde Staj Mağdurları Ve Kademeli Emeklilikle İlgili Bir Çalışmamız Yok! Bakan Işıkhan: Gündemimizde Staj Mağdurları Ve Kademeli Emeklilikle İlgili Bir Çalışmamız Yok!

Yeni düzenleme ile tüm memurların kapsanması ve ilgili kuruma personeline ikramiye, tazminat ve ek ödeme yetkisi verilmesi bekleniyor. İlerleyen günlerde yapılacak genel kurul görüşmeleriyle birlikte konu netlik kazanacak.

Editör: Serap