Yazılı açıklamasında Manga, özellikle okulların açıldığı bu dönemde, ailelerin zorunlu giderlerinin arttığına dikkat çekti. İşlenmemiş gıda ürünlerinin fiyatlarının hızla yükseldiğini ve enflasyonun vatandaşların alım gücünü ciddi şekilde etkilediğini vurguladı.

Manga, tüp gaz ve akaryakıt fiyatlarının sürekli arttığını ve hükümetin bu haksız zamları engelleyemediğini dile getirdi. Ayrıca, sağlıklı beslenmenin önemine değinerek deniz ürünlerinin fiyatlarının yüksekliği nedeniyle tüketilmesinin güçleştiğine dikkat çekti.

Memur-Sen olarak hükümete önerilerde bulunan Manga, tanzim satış mağazaları kurularak yaş sebze ve meyvenin devlet eliyle ithal edilerek tüm ilçelerde halka sunulması gerektiğini söyledi. Ayrıca, tüp gaz, akaryakıt, et ve süt mamullerinde sübvansiyonlar aracılığıyla fiyatların vatandaşların alım gücüne uygun hale getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Son olarak Manga, hükümete aylık enflasyonun maaşlara yansıtılması çağrısında bulunarak, devletin temsil ettiği insanları koruması gerektiğini ve halkın sağlıklı yaşayabilmesi için önlemler alınması gerektiğini belirtti.

gundemkibris