Sağlık-Sen TBMM Mesaisinde! Sağlık-Sen TBMM Mesaisinde!

Bu bağlamda, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 1. derecede tüm memurlara 3600 ek gösterge talebinde bulunarak kamu çalışanlarının haklarına vurgu yaptı. Aynı zamanda, Eğitim Bir Sen İstanbul Şube Başkanı Erol Ermiş ise kira yardımı konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Yapılan çağrılar, memur kesiminin taleplerini ve beklentilerini daha etkili bir şekilde dile getirme amacını taşıyor. Yerel seçim atmosferinde, kamu çalışanlarının maaşlarına ve sosyal haklarına yönelik talepler, önemli bir gündem maddesi haline gelmiş durumda.

3600 ek gösterge çağrısı:

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, 1. dereceye yükselen tüm kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verilmesi için yaptığı paylaşımda, “Söz' ve 'karar' için şimdi harekete geçme zamanı! Toplu Sözleşme teklifimiz ve Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararı olan 1. dereceye yükselen tüm kamu görevlilerine 3600 Ek Gösterge için biran önce yasal düzenleme yapılsın. 3600 Meclis'e gönderilsin, Verilen söz yerine gelsin." ifadesini kullandı.

Eğitim Bir Sen'den memurlara kira yardımı açıklaması:

Konuyla ilgili Eğitim Bir Sen İstanbul Şube Başkanı Erol Ermiş'ten açıklama geldi. Sayın Ermiş şunları söyledi:

''Yaşama maliyeti ve ev kiralarının inanılmaz yüksek olduğu büyük şehirlerimiz için 14 Mayıs seçimlerinden sonra 31 Mart seçimlerinde de memurlara Büyükşehir Tazminatı vaadi. Tüm memurlar vaadin gerçekleşmesini dört gözle bekliyor. Sendika olarak vaadin sıkı takipçisiyiz. Bu vesileyle 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri, başta İstanbul'umuz ve tüm Türkiye'miz için hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun. Bütün şehirlerimiz hak ettiği güzel hizmetlere kavuşsun.''

Editör: Serap