TBMM Başkanı Mustafa Şentop, deprem anında hayatını hiçe sayarak yeni doğanda yatan çocukları kurtararak gönülleri fetheden Şeyma hemşireye dikkat çekerek 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Şentop kutlama mesajında, Şeyma hemşire nezdinde her şartta görevini büyük özveriyle yapan şefkatin, cesaretin sahibi vefakar, kahraman hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarımızın 14 mart tıp bayramını kutluyorum dedi.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 6 Şubat tarihinde yaşanan depremde Gaziantep’te bulunan bir hastanede hemşire Şeyma Alakuş’un deprem sırasında çocuk hastalarını kurtarmak için gösterdiği insanüstü mücadelenin videosunu da paylaştı.

Doktorların ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı tebrik eden Şentop, "Depremde hayatını hiçe sayıp yavrularımızı kurtararak gönüllerimizi fetheden Şeyma Hemşire nezdinde her şartta görevlerini büyük bir özveriyle yapan şefkatin, cesaretin sahibi vefakar, kahraman hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyorum. Bu anlamlı günde, aziz milletimiz ve istikbalimiz için vazifeleri başında şehadete yükselen hekimlerimizi ve tüm sağlık çalışanlarımızı bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Sonsuz minnetle." ifadelerini kullandı.

Editör: Güler Sağlam