Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenlemeyle vatandaşın taleplerini karşıladıklarını belirttikten sonra 7.500 liranın üzerinde emekli maaşı alan vatandaşlara refah payı verecekleri yeni bir düzenlemenin içerisinde olduklarını aktardı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yaptığı açıklamada, emeklilikte yaşa takılanların taleplerini karşıladıklarını ve en düşük emekli maaşını artırdıklarını söyledi. Bakan Nebati ayrıca, emekli maaşı 7 bin 500 liranın üzerinde olanlar için refah payı verilmesi üzerinde çalıştıklarını da belirtti.

Emeklilere refah payı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yaptığı açıklamada birçok alanda yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bakan Nebati, doğal gaz ve petrol gelirlerinden ayrılacak kaynakla Aile ve Gençlik Bankası kuracaklarını, Bakanlıklarına nitelikli 3 bin 220 personel alımı yapacaklarını, EYT taleplerini karşıladıklarını ve en düşük emekli maaşını yükselttiklerini söyledi. Ayrıca, 7 bin 500 liranın üzerinde maaş alan emeklilere refah payı verecek bir düzenleme üzerinde de çalıştıklarını belirtti. Nebati, yaptıkları çalışmalarla ülkemizin daha da ileriye gitmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.