Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, sosyal medya hesabından memur maaşlarına ilişkin zam taleplerini yeniden dile getirdi. Geylan, memur maaşlarının alım gücünün düşüklüğüne dikkat çekerek, hükümetin bu konuda adım atması gerektiğini belirtti.

Ayrıca, yüksek enflasyon oranlarının, memur maaşlarının düşüklüğünü daha da derinleştirdiğini vurgulayan Geylan, hükümetin bu konuda acil önlem alması gerektiğini ifade etti. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı ayrıca, memur sendikaları olarak konuyu yakından takip ettiklerini ve gerekli adımları atacaklarını belirtti.

Genel Başkanı Talip Geylan'ın sosyal medya paylaşımı şöyle:

Her geçen gün artan enflasyon karşısında memur maaşları eriyor, altı ayın sonucu beklenmeden memurlara ek zam kaçınılmaz olmuştur.

Kamu çalışanları ve emeklileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjde bekliyor;

1- Artan fiyatlar ve enflasyon karşısında eriyen maaşlara ek zam yapılsın

2- Enflasyon farkı aylık ödensin

3-Refah payı kalıcı hale getirilsin

Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında bunalan ve ortalama 12.572 TL maaş alan memurlarımız için EK ZAM bir lütuf değildir ve kaçınılmazdır.

Hükümet, bayram öncesi duyursun, memur ve emeklimize çifte bayram yaşatsın.

Memurlara Kira Yardımı Zorunlu Hale Geldi!

Öte yandan TÜRK BÜRO-SEN Genel Başkanı Türkeş GÜNEY’de “Memurlara kira yardımı zorunlu hale geldi” açıklamasında bulundu.

GÜNEY'in yazılı basın açıklamasında;

Ülkemizde özellikle Metropol Kentler ile Sahil Bandındaki illerimiz başta olmak üzere, genel olarak kira ücretlerinde anormal bir artış yaşanmaya başlamış, bu durum 6 Şubat tarihli ve daha sonra yaşanan, milletimizi derin üzüntü ve kedere gark eden, asrın felaketi “Deprem Felaketi” ile daha da artmıştır.

Kamu görevlilerimizin maaş ve ücretleri değil hayatlarını sürdürmeye, kiraları bile karşılamaya yetmemektedir. Kamu Görevlisi istihdamının, kamu hizmetlerinin aksamaması, kamu görevlilerimizin mağdur edilmemesi amacıyla;

Kamu Görevlilerimize kira yardımı yapılmalıdır.  Kira yardımı konusu Türk Büro-Sen olarak, önemli mücadele konularımızdan biri olacaktır.”