Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hastane ile LGBTİ+ topluluğu arasında bir bağlantı kurmaya çalıştığı ifade edildi.

Op. Dr. Aziz Çardak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hastane duvarında yer alan ve tartışmalara neden olan görselin, hastanenin misyonu ve hedefleriyle ilgisi olmadığını vurguladı. Aynı zamanda, hastanenin sağlık hizmeti sunma amacına odaklanılması gerektiğini belirtti. Çardak, hastane olarak herkesin eşit ve adil sağlık hizmeti almasını sağlamak için çaba gösterdiklerini ifade etti.

DURUMA EL ATILMASI İSTENDİ

Melih Gökçek’in yaptığı paylaşımın ardından sosyal medyada birçok hesap Kocaeli Şehir Hastanesi’nde kullanılan renkler sebebiyle Kocaeli Şehir Hastanesi’ni eleştirmeye başladı. Birçok kullanıcı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı etiketleyerek duruma el atılmasını istedi.

ÜSTÜ KAPATILDI

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ve sosyal medya platformlarındaki bazı hesapların duruma tepki göstermesinin ardından Kocaeli Şehir Hastanesi’nin ilgili bölümünün üzeri branda ile örtüldü.

BAŞHEKİM’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Kocaeli Şehir Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Aziz Çardak’ın durumla ilgili kendilerinin bir problemi olmadığını ancak gündemi meşgul etmemek adına ilgili duvara branda örtüldüğünü belirtti. Başhekim Çardak duvara ne olacağı ile ilgili sorduğumuz soruya ise kararı Sağlık Bakanlığı’nın ve hastaneyi yöneten şirketlerin vereceğini söyledi.