Başkan Nazlıgül, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Son günlerde Karamürsel İlçemizden sağlık konulu şikayetler tarafıma yoğun bir şekilde iletiliyor. Özellikle Karamürsel Devlet Hastanesi'nde Göğüs Hastalıkları ve Ortopedi Poliklinikleri'nde vatandaşlarımızın randevu alma sürecinde yaşadığı sorunları duydukça şaşkına döndük. Bu konuda gelen şikayetleri bizzat yerinde inceledik. Sabah 5.30'da bir partilimizi Karamürsel Devlet Hastanesi'ne yönlendirerek yaşanan olaylara şahit olduk" şeklinde konuştu.

Nazlıgül, vatandaşların muayene olamadan geri dönmek zorunda kaldığı bu durumun ciddi bir sorun olduğunu belirtti. Karamürsel Devlet Hastanesi'nde yaşanan bu aksaklıkların düzeltilmesi ve sağlık hizmetlerinin etkin bir şekilde sunulabilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

3 AŞAMALI RANDEVU SİSTEMİ

Ameliyata Eldivensiz, Maskesiz Ve Bonesiz Giren Profesör, Kendisini Uyaran Hemşirelere Çıkıştı! Ameliyata Eldivensiz, Maskesiz Ve Bonesiz Giren Profesör, Kendisini Uyaran Hemşirelere Çıkıştı!

Sabah 6 da Karamürsel Devlet Hastanesi Kantininde beyaz A4 kâğıdına adını soyadını yazıyorsun ikinci aşamada güvenlik saat 6.30 da A4 kağıdındaki isimlere numaratörden numara veriyor üçüncü aşamada 7:15/7:30 saatlerinde gelen sekretere elindeki numarayı verip muayene randevusu alıyorsun. Çok kalabalık bir güne denk geldin ise büyük ihtimalle muayene olamadan geri dönüyorsun. Kesinlikle 182 veya internet ortamından özellikle göğüs ve ortopedi bölümüne sistemi kapatmışlar ve randevu alamıyorsun. Karamürsel 'de yaşıyorsan ve bu bölümlerden tedaviye ihtiyacın varsa bu zulmü çekmek zorundasın. Karamürsel daha çok emekli vatandaşlarımızın yaşadığı sakin huzurlu bir ilçemiz. Tabi ki yaş itibari ile emekli vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçları daha fazla olmakta. Ama bizler emekli vatandaşlarımıza huzuru, rahatı çok görüyoruz ve çağ dışı bir uygulamayla onları baş başa bırakıyoruz.

KARAMÜRSEL KAYMAKAMINI GÖREVE DAVET EDİYORUM

Karamürsel ilçemizde göğüs hastalıkları ve ortopedi polikliniklerinde hastaların bu çilesini çözmek için Karamürsel Kaymakamını göreve davet ediyorum. Sağlık müdürü huzurlu koltuğunda rahat oturuyor mu diye sormak istiyorum. Karamürsel ilçe sağlık müdürünü bu pasifliğinden ötürü istifaya davet ediyorum.”

Editör: Serap