5 Aralık 2022 tarihinde, Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı A.B.Ü. adlı kişinin, Tarık Aktaş'a fiziksel saldırıda bulunduğu ve hakaret ettiği iddia ediliyor. Aktaş, bu saldırının nedeninin, Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu'na MOBBİNG şikayet dilekçesi yazdığı için olduğunu ifade ediyor.

2018 yılından beri Çorum İl Sağlık Müdürlüğü'nde görev yapmakta olan Tarık Aktaş, 15 Şubat 2023 tarihinde Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine görevlendirildi. Ancak Aktaş, MOBBİNG uygulamalarının artması nedeniyle 2023 yılının Ocak ayında geçici görevlendirme ile 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gönderildi. Ancak bu görevlendirme de kısa süre sonra iptal edildi ve Aktaş, İl Sağlık Müdürlüğü'ndeki kadrosuna geri döndü.

Ancak 112 Acil Çağrı Merkezi'nde MOBBİNG uygulandığını ve hakaretlere maruz kaldığını iddia eden Aktaş, Güvenlik Şefi Yunus Emre G.'nin vardiyasında da benzer uygulamaların devam ettiğini belirtti. Bu nedenle Aktaş, İsmail Y., Mustafa Ç., Yunus Emre G., Serkan Ç. ve Selim G. gibi kişilerden davacı oldu. Son olarak Alaca Devlet Hastanesi'ne atanmasının da bir sürgün olduğunu dile getiren Aktaş, bu durumun ailesiyle Çorum'da bulunmasının imkansız olduğunu vurguladı.

Bakan Işıkhan’a Soruldu: Kamuda ki İşçiler Memur Kadrosuna Atanacak Mı? Bakan Işıkhan’a Soruldu: Kamuda ki İşçiler Memur Kadrosuna Atanacak Mı?

Aktaş, kendisine MOBBİNG uygulayan, tehdit, hakaret ve darp eden kişiler hakkında şikayetçi oldu ve adalet arayışına başladı. Ayrıca liyakatsiz siyasilerin ve yöneticilerin olmaması gereken pozisyonlarda çalıştığı için bu tür olayların yaşandığını belirtti ve hukuki mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini ifade etti.