Diyaliz hastası olan Güler k.(63) evinde fenalaşarak ambulans aracılığı ile acilen hastaneye kaldırıldı. Hastanenin acil bölümünde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diyaliz hastası Güler K.’nın hayatını kaybettiğini öğrenen iki damadı hemen hastaneye geldi.

Kayınvalideleriyle yeteri kadar ilgilenilmediğini iddia eden damatları Emrah D. (35) ve Arapoğlu D. (21) elinde bıçakla hastanene masalarını tekmelemeye başladılar ve ardından sağlık çalışanlarına saldırıda bulundular.

Olay önceki gün akşam saatlerinde Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Diyaliz Hastası Güler K. (63) durumu ağırlaşınca ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastane acil servisinde tedaviye alınan Güler K., kurtarılamadı. Güler K.’nın öldüğü haberini alan damatları Emrah D. (35) ve Arapoğlu D. (21) hastaneye geldi. Kayınvalideleriyle yeteri kadar ilgilenilmediğini öne süren damatlar, bağırdığı sağlık çalışanlarına saldırmak istedi. Damatlardan biri elinde bıçakla sağlık çalışanın üzerine yürürken, diğeri ise servisteki masaları tekmeledi. İhbar üzerine hastaneye polis ekipleri sevk edildi. Ekiplerin müdahalesi sonrası, gözaltına alınan damatlar, sevk edildikleri adliyede adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

Öte yandan hastanede yaşanan gerginlik anları ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde sağlık çalışanlarıyla tartışan damatlardan birinin koşarak elindeki bıçağı savurduğu görülüyor.

Şikayet üzerine gelen polisler tarafından gözaltına alınan Emrah D. (35) ve Arapoğlu D. (21) sevk edildikleri adliye de adli kontrolden sonra serbest bırakdılar.

Diğer taraftan hastanede yaşanan olayda damatlardan birinin elinde bıçakla ,sağlık çalışanlarının üstüne yürüdüğü kameralara yansıdı.