Örnek olarak, kamuda yönetici sınıfında yer alan Genel Müdürlerin, Daire Başkanlarına kıyasla aldıkları maaşların yaklaşık olarak üçte biri olduğu bilinmektedir.

Ancak, şube müdürleri kamuda her zaman işin takibini, yönetimini ve yönlendirmesini yapan sonuç odaklı bir unvan olarak kabul edilmektedir.

Şube müdürleri, işin gerçekleştiği yerde aktif bir rol oynarlar ve işin sorumluluğunu hukuki açıdan da ilk önce üstlenirler. Üst düzey unvanlar sadece işin belge veya havale süreçlerinde yer alırken, şube müdürleri işin mutfağında aktif bir şekilde çalışırlar.

Oyüzden diyoruzki

Almış olduğumuz maaş verdiğimiz emeğin, aldığımız riskin ve yaşadığımız sıkıntıların yanında verilen maaşın gerçekten çok az olduğunu düşünüyoruz. Üst makamların aldığı maaşlarına saygımız sonsuz ve herkesin hakkettiğini almasını arzuluyoruz. Ancak bu konuda bizlere uzun bir süredir haksızlık yapıldığını düşünüyoruz.

Netice olarak; şube müdürleri olarak görüleceği üzere Ülkemizin gelişmesi ve muasır medeniyetler seviyesine çıkabilmesi için gece gündüz fedakarca çalışmaktayız. Bu emeğin ve fedakarlığın karşılığı olarak en azından aşağıda yer alan konularda bir takım iyileştirmelerin ivedilikle yapılmasını bekliyoruz.

Şube müdürlerinin istekleri

1-Kamuda çalışan şube müdürlerinin hakkımız olan rahat ve huzurlu bir yaşam için; maaşlarımızın, ek ödemelerimizin, ek gösterge gibi özlük haklarımızın acilen iyileştirilmesi,

2-Şube müdürlerinin makam ve görev tazminatının verilmesi

3- Şube müdürlerinin arasındaki farklı ödemelerin standarlaştırılması bütün müdürlerin aynı maaş almasının sağlanması

4- Şube müdürlerinin özlük haklarının daire başkanına göre düzenlenmesi daire başkanın bir alt kıyası ile kıyaslandırılması.

5-Ek göstergelerimizin olması gereken seviyelere çıkartılması ( az 5400 seviyesinde olması) emekli yansıtma oranımızın yüzde 165 sevisenine çıkarılması

6-Bizlere hatta tüm memurlara işçiler gibi ikramiye verilmesini (yılda 4 maaş tam ikramiye)

Hususlarında mücadele edecektir. Saygılarımızla