Genel Sekreter Geylan, 7. dönem toplu sözleşmesinde kamu işverenine yönelik çağrıda bulunarak, memur maaş teklifinin "rasyonel" bir yaklaşımla sunulmasını talep etti. Geylan'ın memur maaşı artışına ilişkin ifadeleri şu şekildedir:

"Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, yaklaşan 2024 ve 2025 dönemi toplu sözleşmesi için hükümeti uyararak maaş zammı teklifinde rasyonel bir tutum sergilemeye çağırdı.

Geylan, kamu işverenine, artan akaryakıt fiyatları ve diğer temel harcamalardaki yüksek artışlar sonucunda alım gücünün düştüğünü göz önünde bulundurarak dengeli bir teklif sunma çağrısı yaptı.

Ekonomik zorlukların sadece dar gelirli ve sabit ücretli kesimin sırtına yıkılmasının hem sosyal sorunlara yol açacağını hem de kabul edilemez bir yaklaşım olduğunu vurgulayan Geylan, hükümetin her zaman olduğu gibi hedeflenen enflasyon oranlarını baz alarak bir düzenleme yapmaması gerektiğini belirtti.

Ülkedeki 3.750.000 memur ve 2 milyonu aşkın emeklinin asgari geçim koşullarının üzerinde bir yaşam standardına kavuşturulmasının, sosyal devlet anlayışının gereği olduğunu vurgulayan Geylan, kamu hizmetinin etkin ve verimli olabilmesi için huzurlu kamu çalışanlarının önemine dikkat çekti.

Geylan, son olarak devletin varlığının, memurlarının refahıyla ve huzuruyla sağlandığını belirtti, daha adil ve sürdürülebilir bir maaş artışı talep etti."